Hlavná stránka

>

Správy

>

Lina Mayer predstavila nový singel Falling. Pozrite si minimalistický videoklip

Lina Mayer predstavila nový singel Falling. Pozrite si minimalistický videoklip

16.04.2018 - 14:00 | redakcia

Ak nerátame hosťovanie v skladbe skupiny Nocadeň Čítaš mi z pier, tak od poslednej hudobnej novinky speváčky Liny Mayer ubehlo už takmer deväť mesiacov. Najvyšší čas prísť s novým singlom, a práve to sa pred pár dňami stalo. Krásna Košičanka v piatok zverejnila singel Falling, ktorý predstavila spolu s videoklipom.


Po minuloročnom tanečnom hite Don't You Leave Me Now ide o príjemnú zmenu, ktorá môže miestami pripomínať jej doposiaľ najväčší hit Personal Sky. Brunetka v novinke naďalej ostáva verná angličtine, s ktorou sa jej podarilo presadiť v slovenskom éteri aj napriek tomu, že mnoho poslucháčov stále netuší, že ide o slovenskú speváčku.

Rozhovor: Lina Mayer: "Ešte aj dnes mi píšu ľudia a čudujú sa, že som Slovenka"

Skladba Falling ležala v jej zásuvke už nejaký čas. Vznikla veľmi spontánne, rovnako ako aj jej ostatné autorské skladby. "Fanúšikovia možno odo mňa čakali ďalšiu rádiovku, no Falling je predsa len trošku iná. Pre mňa má v sebe niečo, čo moje doterajšie skladby nemajú. Aj to bol dôvod, prečo som sa k nej rozhodla nakrútiť klip," hovorí o novinke Lina Mayer.

"Vo svojej tvorbe chcem byť hlavne úprimná a písať o reálnych veciach, s ktorými sa mladí ľudia stretávajú. Píšem o veciach, ktoré sa mi stali a chcem ich spracovať a podeliť sa o ne. Dnes často riešime výzor a štýl, menej sa hovorí o záležitostiach, ktoré sú nepopulárne - o tom, akí sme zraniteľní, o obavách a strachu, aby nám niekto neublížil. Bojíme sa ukázať, akí sme. A staviame múry, za ktorými sa nám nič nemôže stať. Ale na druhej strane môže byť človek, ktorý ti rozumie a príjme ťa takého, aký naozaj si," dodáva.


Autorkou hudby aj textu Falling je samotná speváčka a s produkciou jej tradične vypomohol Randy Gnepa. "Hľadanie správneho zvuku sa oplatilo, s výsledkom som mimoriadne spokojná," teší sa Lina. Réžiu klipu mal pod palcom Laco Rychtárik, ktorý je podpísaný aj pod jej predošlými troma klipmi. Okrem toho spolupracoval aj s IMT Smile (Príbeh príbehov), Tomášom Buranovským (Lúč), Dominikou Mirgovou (Pódium), Nocadeň (Havran) a ďalšími. "Laco je veľký profesionál. Spolu s hlavným kameramanom Robom Revákom opäť odviedli kus roboty a som si istá, že sme sa pri nakrúcaní nestretli poslednýkrát."  

Minimalistický vizuál Falling môže na prvé pozretie pôsobiť až moc jednoducho. Menej je však niekedy viac a platí to aj v tomto prípade. Prirodzená krása a charizma mladej speváčky je dostačujúca na to, aby Lina celý klip utiahla bez ďalších hercov alebo komparzu. Kvôli nakrúcaniu jednotlivých scén strávila spolu so štábom na pľaci takmer 24 hodín vkuse a okrem ateliérových záberov nechýbajú vo videoklipe ani záblesky z nočnej Bratislavy. Vystriedala tiež niekoľko odvážnych outfitov a zaujímavosťou je, že o jej vizáž vo videu sa postarala jej sestra Miriam.

"Spolu so stylistkou Radkou Morongovou sme vybrali niekoľko zaujímavých outfitov, v ktorých som sa cítila ako v druhej koži. Nepotrpím si na výstrihy a kratučké sukne, na druhej strane ma bavia módne trendy, tak sme ich tam chceli trošku zapracovať. Musím sa v prvom rade cítiť sama sebou. A spolu s vizážou od Mirky Miklušovej to myslím zafungovalo ako malo," hovorí Lina o novom klipe k pesničke, ktorá sa pôvodne ani nemala stať singlom. "Tým, že je  osobná, ak nie moja najosobnejšia doteraz, som sa rozhodla zariskovať," priznala. 

Sympatická speváčka sa do širšieho povedomia dostala najmä vďaka spomínanému rádiovému hitu Personal Sky, ale aj účinkovaním v televíznej zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome, kde sa premieňala na Beyoncé, Tarkana, či Adele. Ako prezradila, momentálne má rozpracovaných niekoľko ďalších skladieb a už pred letom by chcela vydať ďalší singel. Ak pôjde všetko podľa plánu, na jeseň by mohol nasledovať aj album. Lina Mayer totiž do slovenského éteru posiela od roku 2015 jeden hit za druhým, no na jej dlhohrajúci debut fanúšikovia stále čakajú. Ostáva teda dúfať, že dlhé čakanie bude stáť za to a na albume bude znieť minimálne tak dobre ako to, čo sme od tejto sympatickej speváčky doposiaľ počuli.

Autor: Dušan Marko + TS (Marek Kučera)
Foto: Facebook.com/linamayerofficial


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti