Jeden z najväčších českých festivalov Rock for People prináša historicky najdrahší lineup vo svojej vyše 20-ročnej histórii. Okrem Muse, Slipknotu, The 1975 a Machine Gun Kellyho sa vo východných Čechách predstavia kapely Simple Plan, Billy Talent, Papa Roach, Incubus, Architects a ďalší.

Riaditeľ festivalu, zaradeného medzi 10 najlepších stredne veľkých európskych festivalov podľa European Festival Awards, Michal Thomes, tvrdí, že headliner každého večera mieri na trochu iné publikum, a celkovým cieľom festivalu je priniesť návštevníkovi dramaturgicky čo možno najpestrejší rockový zážitok. 

Americká metalová ikona Slipknot pravidelne vypredáva štadióny po celom svete a na festival prinesie zážitok, ktorý spoľahlivo zasiahne všetky zmysly. Návštevníci sa môžu tešiť na skladby z nového albumu The End, So Far, ale samozrejme aj na ďalšie hity tradične maskovanej deväťčlennej zostavy. Ich vrcholnú koncertnú formu, aj vynikajúcu vokálnu formu speváka Coreyho Taylora potvrdzuje napríklad video z ich vlaňajšieho vystúpenia na legendárnom nemeckom festivale Wacken. Navnadiť sa môžete aj našou reportážou z ich minuloročného koncertu v Bratislave.

Popovejší zvuk prinesie Machine Gun Kelly, ktorého české obecenstvo dobre pozná nielen z jeho vypredaného koncertu v pražskej Fortuna aréne zo septembra minulého roka. Začínal ako raper, no potom sa našiel v chytľavom pop-punku a nemožno pochybovať, že si dav podmaní aj na hlavnom pódiu najväčšieho festivalu v Hradci Králové. 

Britskí The 1975 opakovane potvrdzujú, že patria medzi najzaujímavejšie súčasné britské kapely, a to predovšetkým vďaka nápaditosti a pestrosti nielen najnovšej nahrávky Beeing Funny in a Foreign Language, ktorá sa rovnako ako predchádzajúce albumy umiestnila na prvých priečkach britských hitparád. I keď sa o nich tvrdí, že oslovujú predovšetkým nežné pohlavie, k svojim "guilty pleasures" ich radí aj nejeden renomovaný hudobník. 

Headlinerské quarteto uzatvárajú britskí velikáni Muse. Napriek tomu, že ich posledné dva albumy medzi kritikmi veľa slávy nezožali, do Česka bezpochýb privezú nekompromisnú majestátnu šou plnú dokonalých muzikantských výkonov a veľkolepých efektov. Muse sa v rámci živých vystúpení radia medzi to najlepšie, čo možno počuť a vidieť, českých a slovenských priaznivcov o tom bez problémov presvedčili naposledy v máji 2019 (reportáž).

K ďalším menám bohatého line-upu patria Alice Merton, I Prevail, X Ambassadors, Anti-FlagHollywood Undead či spomínaní Simple Plan, Billy Talent, Papa Roach, IncubusArchitects. Slot domácej legendy bude tento rok zastávať Václav Neckář a Bacily. Chýbať nebudú ani obľúbené české festivalové úderky Tata Bojs, Vypsaná fiXa, Wohnout, PSH, Hentai Corporation, I Love You Honey Bunny, Aiko, From Our Hands, Horkýže Slíže či Cocotte Minute.

Festival Rock for People sa bude konať od 8. do 11. júna na letisku v Hradci Králové. 

Kompletný lineup a ďalšie informácie nájdete na oficiálnom webe rockforpeople.cz.

Text: Matej Kráľ