Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Bažík, Ivanna Bagová a Adam Kukačka nahrali pieseň venovanú chorým deťom

Peter Bažík, Ivanna Bagová a Adam Kukačka nahrali pieseň venovanú chorým deťom

16.09.2018 - 11:00 | redakcia

Peter Bažík pokračuje v spolupráci so slovenskými i českými spevákmi aj v novej skladbe Zrnko nádeje. Pre spoluprácu oslovil Ivannu Bagovú a Adama Kukačku z Brna. Pod taktovkou producenta Stana Guláša z umeleckej agentúry a vydavateľstva Golden Entertainment tak vznikla skladba so slovensko-českým textom.


Ten vznikol na základe osobných rozhovorov Petra Bažíka s onkologicky chorými deťmi v slovenských nemocniciach. Odrážajú sa v ňom ich myšlienky, pocity, túžby, sny, očakávania i nádej. Skladba je tak určená pre všetky deti, mladých či dospelých ľudí, ktorí prechádzajú ťažkým životným obdobím. Či už zo zdravotného hľadiska, z pohľadu problémov v rodine, medziľudských vzťahov alebo partnerských starostí. Petrov, Ivannin a Adamov hlasový prejav dal skladbe potrebnú jemnosť a láskavosť, ale aj naliehavosť, energiu a túžbu nájsť to pomyselné zrnko nádeje, ktoré dáva vieru vstať a ísť ďalej.

Skladbu skomponoval, zaranžoval a nahral Peter Bažík, o mix sa postaral Peter Bažík a Stano Guláš a mastering zrealizoval Jaroslav Jančich v štúdiu AudioMastering. Aranžmány sú postavené na nástrojoch a obsadení orchestra, pričom autorský tím kládol dôraz na dynamiku hudobnej časti skladby. Pri hľadaní námetu na klip si autori dali záležať na metaforickom obrazovom stvárnení pocitu ľudí v tiesni, súžení či útrapách, ktorí sa snažia nájsť veľakrát i minimum pozitívnych chvíľ. Za kameru sa postavil Marek Raffay a Michael Gejdosh, ktorý sa pod klip podpísal aj režijne.


Peter Bažík pri výslednej forme klipu dával dôraz aj na autentickosť pocitov: "Po zostrihaní a spracovaní množstva záberov sme urobili niekoľko dlhších sekvencií, akýchsi krátkych klipov. Hľadali sme obraz, ktorý by vyjadril pocity ľudí, snažiacich sa uniknúť zo súženia. Z hotových materiálov sme nakoniec vybrali tie, ktoré symbolizovali hlboký význam textu. Na a v tomto úzkom výbere sme ako víťaza určili zábery s modelkou Dankou Krčmářovou."

"Ako formu klipu sme vybrali lyric video, a to z dôvodu, že text je určený úplne bežným ľuďom a deťom. Tí sa takto skladbu môžu pohodlne naučiť a kedykoľvek si ju zaspievať. Metaforická podoba klipu prezrádza túžbu ľudí uniknúť z reality väčších či menších starostí a aspoň na chvíľu na ne zabudnúť. Verím, že v atmosfére klipu a hĺbke textu sa nájdu mnohí, ktorí sú fyzicky či duševne ubolení. Kiež by im táto skladba dodala nádej," dodáva spevák.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol Stanislav Guláš.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti