Pussycat Dolls v závere minulého roka ohlásili nečakaný comeback. Návrat jednej z najúspešnejších dievčenských kapiel na hudobnú scénu už zrejme nikto nečakal, o to viac však potešil fanúšikov. Pred pár dňami formácia ponúkla aj videoklip k novému singlu React, ktorý spája to, čo fungovalo v minulosti, s novým tanečným zvukom.

Novinka od Pussycat Dolls prišla pár mesiacov po prekvapení v podobe vystúpenia vo finále britského X Factoru. Človek by možno čakal, že za desať rokov sa toho zmení veľa, v prípade videoklipu React však speváčky v podstate pokračujú tam, kde pred dekádou skončili a zdá sa, akoby sa medzitým vizuálne vôbec nezmenili. Priemerný vek členiek skupiny sa pritom pohybuje okolo štyridsiatky a najstaršia z pätice Carmit Bachar oslávila v minulom roku už 45. narodeniny.

Nezmenilo sa ani to, že je to stále hlavne o líderke skupiny Nicole Scherzinger, ktorá právom púta najviac pozornosti fanúšikov aj médií. Charizmatická kráska s filipínsko-havajsko-ukrajinským rodokmeňom už viackrát dokázala, že okrem neodškriepiteľných hlasových kvalít sú jej hlavnými prednosťami aj exotický zjav a sexepíl. Pri všetkej úcte, ostatné dievčatá sú pre talentovanú brunetku skôr kulisou, ktorá poteší oko diváka, ale z hľadiska spevu žiadna z nich nevyniká.


Na prvý pohľad sa síce zdá, že sa za ostatných desať rokov nič nezmenilo, hudobne sa však skupina v novinke predsa len trochu prispôsobila súčasnému trendu. "Pri našom návrate sme chceli urobiť niečo skutočne nové a svieže. Niečo, čo sme nikdy predtým neurobili. Má to elektro-popový feeling a skvelý tanečný rytmus, takže je to niečo, na čo môžeme tancovať," povedala Nicole o skladbe React v rozhovore pre EW.

Autorsky sa na piesni podieľala práve Scherzinger spoločne so skladateľkou Georgiou Buchanan a Johanom Gustafssonom a Willom Simmsom, ktorí mali na starosti tiež produkciu skladby. Videoklip má za prvých desať dní od zverejnenia viac než 10 miliónov prezretí, čo síce nie je žiadna hanba, no pri comebacku po tak dlhej dobe zrejme skupina očakávala väčší úspech a záujem.

Napriek tomu si speváčky spoločný návrat na scénu užívajú, o čom svedčí aj reportáž MTV o zákulisí nakrúcania videoklipu, za ktorým stojí britské režisérske duo Bradley & Pablo. Dievčatá pred kamerami neskrývali svoje nadšenie a je jasné, že sa z comebacku veľmi tešia. Snáď im to vydrží aj počas turné, ktoré štartuje už o pár týždňov.


Autor: Dušan Marko
Foto: Youtube / Bradley & Pablo

Súvisiaci interpreti: Pussycat Dolls