Hlavná stránka

>

Správy

>

Polemic predstavuje singel Dokonalý zločin. V klipe si zahral Marko Igonda

Polemic predstavuje singel Dokonalý zločin. V klipe si zahral Marko Igonda

17.02.2020 - 14:00 | redakcia

Bratislavská kapela Polemic prináša fanúšikom nový singel a videoklip. V detektívnom príbehu s názvom Dokonalý zločin hrá hlavnú úlohu Marko Igonda - herec, ktorý aktuálne hviezdi aj v novom slovenskom trileri Sviňa. V komparze si spolu s ním zahrali aj všetci členovia kapely.


Energická skladba Dokonalý zločin je príbehom o očarení muža ženou, ktorá sa v jeho živote zjaví z ničoho nič, urobí rozruch, ukradne mu srdce a zmizne bez stopy. "Je to príbeh, ktorý zo svojho života poznajú asi všetci chlapci aj chlapi. Zápletka, ako keby ju napísala samotná Agatha Christie," s úsmevom hovorí autor textu Peter "Petko" Opet.

Hlavnú úlohu si vo videoklipe zahral slovenský herec Marko Igonda, ktorého aktuálne môžete vidieť aj v kinách ako predsedu najsilnejšej politickej strany vo filme Sviňa. "Vždy rád podporím slovenské kapely a slovenskú hudbu. Je to pre mňa česť, že som mohol účinkovať na našej slovenskej scéne aj v tomto žánri. Oceňujem najmä to, že chalani sa v klipe rozhodli pre dejovú linku. Vďaka tomu som sa mohol v klipe realizovať nielen ako tvár, ale aj ako herec Marko Igonda. Verím, že som chalanom pomohol vyjadriť to, čo chceli svojím novým klipom povedať," dodáva Igonda. 


Komparz stvárnili samotní Polemici 

Femme fatale v klipe si po jeho boku zahrala slovenská divadelná, filmová a televízna herečka Marta Maťová, ktorú môžu fanúšikovia poznať aj z filmov Amnestie či Šťastný nový rok. "Marko je charizmatický herec, ktorý sa fantasticky zhostil svojej hereckej role a herecká kolegyňa Marta Maťová mu pri tom vynikajúco asistovala. Sme radi, že našu ponuku stváriť hlavné postavy v našom klipe títo herci prijali, z ich výkonov sme nadšení. Vôbec sme netušili, že Marko mal v tom čase už natočené všetky scény filmu Sviňa. Premiéra filmu vyšla s premiérou klipu úplne náhodou na rovnaký čas," vysvetľuje spevák Braňo "Bejzo" Bajza.

O réžiu klipu sa postaral talentovaný Martin Gonda. Jeho krátkometrážny film Pura Vida minulý rok uviedli aj na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes. "Spolupráca s mladými režisérmi je pre mňa vždy veľmi slobodná a otvorená. Martin Gonda je pre mňa príkladom perspektívneho režiséra s veľkými snami a ideálmi," teší sa zo spolupráce Marko Igonda. 

Komparz vo videoklipe stvárnili samotní členovia kapely a celý produkčný tím zo spoločnosti Fullhouse Production Group, ktorá stojí za klipom. "Jeden veľmi dlhý natáčací deň v bratislavskom Radisson Blu Carlton Hotel sme si celý prežili so štábom aj hercami. Každý člen kapely si zahral niekoľko vedľajších, komparzných rolí: členov hotelového personálu, barmana, hostí hotela na raňajkách, recepčného aj upratovača," spomína Petko.

Na herecké výkony členov kapely s úsmevom spomína aj Marko Igonda: "Úžasne som sa bavil na ich (ne)hereckých výkonoch. Tie grimasy, čo chalani vedeli dať perfektne oháknutí v nových kostýmoch. Podľa mňa je to vždy zaujímavé ako civil niekedy dobre vystrelí." On sám v klipe stvárnil muža, ktorého do svojich svárov dostala krásna žena. "Asi najhoršie bolo chodiť nahý po hoteli medzi všetkými tými ľuďmi. Bolo to veľmi príjemné a nepríjemné zároveň - vlastne dosť zaujímavý pocit," smeje sa Igonda pri spomienke na natáčanie.


Spoločné turné s Medial Banana 

Polemic začína nový rok naozaj aktívne. Už o pár dní odštartuje spoločné klubové turné spolu s kapelou Medial Banana. Okrem kamarátstva ich spája najmä láska k jamajskej hudbe, ska a reggae. Funkčnosť tohto hudobného spojenia minulý rok potvrdili nielen nadčasovou hymnou Staré časy, ale aj spoločným koncertom, ktorý sa stal jedným z vrcholov festivalu Uprising.

Táto vydarená premiéra sa tak stala predzvesťou hudobnej energie, ktorú už onedlho prinesú do viacerých slovenských a českých miest. Okrem očakávaných metropol ako Praha, Brno, Bratislava či Košice navštívia aj malé oravské mestečko Hruštín, ktoré si nechali ako čerešničku na torte. "Práve na Orave sme v Hruštíne zažili búrlivé koncerty s emotívnym publikom, na ktoré spomíname všetci dodnes. Sme presvedčení, že to bude ideálne miesto na posledný koncert klubovej Staré časy tour 2020," dodal Bejzo.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Daniela Grečnerová z House of Ukulele. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti