Gitarista legendárnych Guns N' Roses dnes vydal nový sólový album. Nahrávka s názvom Orgy of the Damned hostí mnoho prizvaných spevákov. Tí spolu so Slashom vzdávajú hold bluesu, ktorý je pre amerického gitaristu podstatným zdrojom inšpirácie. Nahrávka pozostáva prevažne z bluesových coververzií.

Medzi dvanástkou skladieb sa poslucháči stretnú s Brianom Johnsonom z AC/DC, Stevenom Tylerom z Aerosmith, Billym F. Gibbonsom zo ZZ Top, Chrisom Robinsonom z The Black Crowes, country spevákom Chrisom Stapletonom, Iggy Popom, Beth Hart, Paulom Rodgersom a Gary Clark Jr. Jedno meno na hviezdom zozname vyčnieva - popová speváčka Demi Lovato, ktorá sa ujala hitu Papa Was A Rollin´Stone od Motown.

Slash priznáva. že prítomnosť speváčky na jeho albume spočiatku zdvihla jedno či dve obočia. "Mal som v mysli veľmi výraznú predstavu o jej hlase, ktorý dodáva tomuto príbehu lyriku a emocionálny obsah. Poznám jej pozadie. V živote mala svoj podiel na chybách, ktoré urobila a poznáme sa už chvíľu. Tak som jej zavolal a opýtal som sa jej na to. Ukázalo sa, že tá pesnička pre ňu naozaj veľa znamenala, a tak prišla a predviedla popi*i spev, ktorý podľa mňa bude veľkým prekvapením pre ľudí, ktorí poznajú jej ostatné veci."

Slash slúži na bluesovej nahrávke ako spojivo. "Som bluesový chlapík," povedal pre Billboard. "To bol základ môjho štýlu odkedy som vzal do ruky gitaru. Ale každý ma pozná ako hardrockového chlapíka. Teraz som bluesový chlapík a toto je moja vážna bluesová nahrávka," dodal. Album Slash uzatvára jedinou autorskou skladbou s názvom Metal Chestnut, ktorá je čisto inštrumentálnym kúskom.

Bluesový album je pre neho príjemným uvoľnením. "V rôznych kapelách, v ktorých som sa podieľal, sa veľa improvizuje a tak ďalej, ale sú to kapely s presne definovanými piesňami a aranžmánmi. Dokonca aj pri nahrávaní to bolo uvoľnenejšie. Hráte od srdca a necítite tlak z toho, či hráte všetko správne. Je to oveľa voľnejšie a oveľa viac improvizované a uvoľnené," opísal a dodal: "Je to pre mňa len zábava. Ako hráča ma to naozaj baví. Mať všetky tieto rôzne druhy príležitostí môcť hrať a nahrávať a vyraziť na cesty, naozaj si to užívam. Už len mať túto rôznorodú škálu vecí je zdravé. Je to pre mňa veľmi motivujúce, inšpirujúce."

Text: Hudba.sk (zdroj: Billboard.com, Loudersound.com)