Demi Lovato sa vrátila k svojim starším hitom, ktoré sú pre ňu a jej fanúšikov tými najzásadnejšími a dala im rockovú tvár, ktorá odráža jej súčasnú umeleckú víziu. Popový hit Sorry Not Sorry z albumu Tell Me You Love Me (2017) znie teraz úplne inak. V rockovej verzii sa totiž objavuje gitarista z Guns N' Roses.

"Slash je ikonický umelec, ktorého som už roky fanúšikom, je pre mňa absolútna česť mať takú legendu ako on v rockovej verzii Sorry Not Sorry," uviedla 30-ročná speváčka na margo hosťujúceho umelca, ktorý je pomohol pretvoriť jej vôbec najväčší hit. V čase svojho vydania sa singel umiestnil na 6. mieste v rebríčku Billboard Hot 100, v ktorom strávil dokopy dlhých 36 týždňov.

Sorry Not Sorry je už treťou zverejnenou ochutnávkou pripravovaného albumu Revamped. V marci vydala Demi Lovato cover hitu Heart Attack a v máji to bola nová verzia skladby Cool for the Summer. Album vyjde 15. septembra a prinesie desať rockových coververzií, ktoré majú okrem nového zvuku aj nanovo nahraté spevy. Ich kompletný zoznam ale speváčka doteraz nezverejnila.

Nahrávanie rockových verzií speváčke podľa jej slov pomohlo "znovu sa spojiť so starou hudbou". "Albumom Revamped som chcela vzdať poctu skladbám, ktoré najviac zarezonovali u fanúšikov a zohrali veľkú úlohu v mojej kariére tým, že som im vdýchla nový vzrušujúci život. Vytvorenie tohto projektu bolo neuveriteľne zábavné a umožnilo mi to vyjadriť svoju vášeň pre rockovú hudbu novým spôsobom. Nemôžem sa dočkať, kedy si všetci vypočujú viac!"

Trailer album Revamped:

Speváčka tiež pred niekoľkými týždňami vydala novú skladbu v podobnom štýle, ktorá sa však zrejme na albume Revamped nachádzať nebude. Singel Swine zverejnila presne na prvé výročie zrušenia ústavného práva na interupciu v USA a v texte sa venuje práve tejto téme. Zastáva pritom jasný pro-choice postoj, čím vyvolala vlnu kritiky zo strany kresťanských radikálov.

Text: Hudba.sk (Zdroj: Billboard.com)