Spomínate si v tejto zime ešte na leto? Na jeho konci sa uskutočnila obľúbená benefičná akcia Punkáči deťom. A (nielen) punkáči budú pre deti, ktoré to potrebujú, hrať opäť. Desiaty ročník obľúbeného trojdňového festivalu sa bude konať v tradičnom dátume 27. – 29. augusta a bude ešte väčší a lepší ako doteraz.

"Festival narástol a posunul sa po všetkých stránkach na vyššiu úroveň. Aj napriek pár drobným nedostatkom bol hodnotený kladne z pohľadu kapiel aj návštevníkov," hodnotí stručne uplynulý ročník jeho organizátor Andrej Siget. Desiate vydanie festivalu Punkáči deťom sa bude druhýkrát konať na Letisku Trenčín a nezmení sa ani jeho charitatívna myšlienka – časť peňazí, ktoré sa vyzbierajú na vstupnom, odovzdajú organizáotori nadácii Pomoc deťom v ohrození, ktorá finančné prostriedky rozdeľuje chorým, týraným, zanedbávaným, zneužívaným, zdravotne znevhýhdneným deťom alebo deťom, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.

Prvé mená line-upu a scéna Hard n‘ Heavy

Festival už teraz, viac ako pol roka pred jeho konaním, oznamuje zaujímavé mená v line-upe, no to je len začiatok. Tie najväčšie lákadlá ešte len pribudnú. Tohoročným prvým prekvapením však bude, že v zozname vystupujúcich sa už neobjavia len punkové formácie, ale aj rockové či metalové bandy. Na akcii totiž pribudne ďalšia scéna s názvom Hard n‘ Heavy, aby sa festival obohatil o ďalšie príbuzné komunity.

Svoju účasť na festivale Punkáči deťom doteraz potvrdili kapely The Toy Dolls, Moscow Death Brigade, Los Fastidios, Demented Are Go, Proti Směru, Jenny Woo, Crim, ale aj Plexis, Driák, Sour Bitch, E!e, The Crack či Totální nasadzení. Návštevníci sa môžu už teraz tešiť aj na Smola a Hrušky, Hoten Toten, Karpinu, Záviš, Začiatok konca, The Fialky, The Last Days Of Jesus, Malalatu, Deratizérov a ďalších.

Trojdňové pernamentky aj jednodňové vstupenky sú už v predaji. A keďže sa osvedčil prenájom zamykacích skriniek aj so zásuvkami, môžu si návštevnci tú svoju obsadiť už v predpredaji. Okrem kúpy vstupeniek môžu záujemcovia tento rok festival opäť podporiť aj prostredníctvom 2% z dane. Do 15. februára si od svojho zamestnávateľa vypýtajte ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň a sumu, ktorú budete môcť darovať, poukážte na Občianske združenie Punkáči deťom. Celý postup aj s potrebným údajmi bude dostupný na webe festivalu.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk posytol Andrej Siget, organizátor festivalu Punkáči deťom. Text správy sme upravili.

Súvisiaci interpreti: HT, Karpina