Hlavná stránka

>

Správy

>

Smola a Hrušky posielajú hudobný darček všetkým maturantom

Smola a Hrušky posielajú hudobný darček všetkým maturantom

18.05.2021 - 11:30 | redakcia

Kapela Smola a Hrušky sa po viac ako pätnástich rokoch vrátila k svojmu veľkému hitu Matura, ktorá bola svojho času jednou z najhranejších skladieb a stala sa hymnou všetkých maturantov. Novinka nazvaná Matura 2 je voľným pokračovaním hitovky z roku 2005 a, ako u kapely býva zvykom, opäť reflektuje na aktuálne dianie.


Kvôli pandemickej situácii sa maturovalo na základe aritmetického priemeru, štvrtáci si neužili stužkovú ani dozvuky. Matura 2 je hudobný darček pre všetkých maturantov, ktorí prežili svoj posledný rok štúdia na strednej škole väčšinou v online priestore. Novinka je už ôsmou tematickou skladbou z pripravovaného nového albumu kapely Smola a Hrušky, ktorý bude obsahovať všetky skladby pesničkového "korona-špeciálu" vydané za posledný rok, doplnené o staršie single ako sú Hokejové emócie, Asistentka či Voľby budú každý deň. 

Hurá, hurá, hurá, nie je Matura

"Nápad na pesničku Matura 2 vznikol na základe komentárov od fanúšikov, ktorí si priali, aby som zložil Maturu pre tzv. pandemických maturantov. Najprv mi to prišlo ako vtip, keďže z môjho pohľadu sú druhé pokračovania filmov, pesničiek či seriálov v drvivej väčšine horšie, a tak som túto myšlienku zamietol. O pár dní som si v štúdiu na nápad spomenul, začal sa s ním hrať a tvoriť s tým, že možno sa pokračovanie Matury bude hodiť na pripravovaný statusový album. Pomyslel som si, že nemám čo stratiť, veď aj tak asi nikto nečaká, že nasledovník prekoná pôvodnú pesničku a obzvlášť jej mediálny úspech," hovorí spevák, skladateľ a textár Jozef "Spoko" Kramár.

"O tom, že skladbu nahráme a vydáme sa nakoniec rozhodlo na skúške. Pustil som kolegom demo. Úsmevy na ich tvárach a pozitívne reakcie jednoznačne súhlasili, oslovila ich najmä punková energia. Z pesničky máme veľkú radosť, a dokonca sme ju zaradili aj do letného koncertného programu, čo sa nie každej novinke podarí. Po prvých dňoch zverejnenia môžem s kľudným svedomím napísať, že fanúšikov Matura 2 baví a niektorí odvážlivci napísali, že je lepšia ako stará Matura. Ja si to nemyslím, každopádne dvojka má 'väčšie gule', veď posúďte sami," dodáva Spoko.


Pri natáčaní video klipu sa kapela presunula do školy a telocvične na ZŠ Komenského 2 v Spišskej Novej Vsi a v spolupráci s dvorným kameramanom Pavlom Vargom vznikol ďalší veselý klip, v ktorom účinkujú aj maturanti z Ružomberka. Nahrávalo a ladilo sa v domácom Spoko Music štúdiu, mix a mastering sa realizoval u Pavla Fecíka v Recording Studio 11.11. Vydanie nového albumu s pracovným názvom Statusovky sa pripravuje na leto a fanúšikovia sa môžu tešiť aj na koncerty a festivaly, kde sa kapela objaví.

Redakciu Hudba.sk informoval manažér skupiny Martin Hlavatý. Novinky kapely môžete sledovať na oficiálnom webe smolaahrusky.sk a na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti