Hlavná stránka

>

Správy

>

Ewa Farna a Vojtěch Dyk predstavujú pieseň Kočky z projektu Folk Swings

Ewa Farna a Vojtěch Dyk predstavujú pieseň Kočky z projektu Folk Swings

18.09.2020 - 13:00 | redakcia

Dva výnimočné hlasy českej popovej scény Ewa Farna a Vojtěch Dyk sa spojili, aby naspievali pieseň Zuzany Navarovej a skupiny Nerez s názvom Kočky v novom sviežom aranžmáne Petra Kovaříka. Kočky sú prvou ochutnávkou veľkolepého projektu Folk Swings a objavia sa na unikátnom albume, ktorý vychádza 30. októbra


Jedinečný projekt Folk Swings prepája osobnosti prevažne českej folkovej scény. Skladba vznikla pod taktovkou producenta albumu a bandleadera kapely B-Side Band Josefa Buchty. Na albume Folk Swings sa objavia vo swingových úpravách autorské skladby hostí, a tiež skladby už zosnulých autorov, ktoré naspievali Ewa Farna, Vojtěch Dyk, Petr Rybíz Toman alebo Jiří Kalousek. Spojenie Ewy Farnej a kapely B-Side Band sa ukázalo ako geniálne nielen pre ucho, ale aj pre oko fanúšika. Skvelá energia a nálada zanecháva stopy v celej skladbe, čo potvrdzuje Ewa Farna slovami o spolupráci s Vojtěchom Dykom a celou kapelou: "Vojta je neskutočný spevák, ovláda svoj hlas neuveriteľným spôsobom. A tak, keď som dostala ponuku od B-Side Bandu si zaspievať s toľkými hudobníkmi a Vojtom k tomu, bola som poctená," komentuje speváčka.


"Urobiť cover verziu akéjkoľvek piesne Zuzany Navarová je, dalo by sa povedať, odvážny kúsok. Ale keď už sme sa do toho pustili, som fakt rád, že to bolo práve s Ewou. Nie je v Čechách veľa speváčok, ktoré by ctili ducha tej piesne a zároveň jej pridali ešte niečo 'len svoje', zo seba tryskajúce. Ja len môžem poďakovať za toto stretnutie s Ewou, Zuzanou, Vítom a vlastne celým Nerezom, ktorý tak obdivujem," hovorí Vojtěch Dyk. "Kočky sú nádherná pesnička, a zároveň ťažká. Nerez ju spievali super, snáď sme ju 'zcoverovali' so cťou a úctou k autorom a pôvodným interpretom," komentuje Ewa Farna a dodáva, že vzhľadom na to, že ide o Folk Swing, nemohli Nerez a Zuzana Navarová chýbať. Videoklip sa natáčal v Brne. Režisérkou je Hana Mikolášková a kameramanom Jan Turek.

Album Folk Swings vycháza už 30. októbra a k jeho počúvaniu pozývajú fanúšikov okrem Vojtěcha Dyka a Ewy Farnej aj Vlasta Redl, Jarek Nohavica, Samson Lenk, Radek Pastrňák, Slávek Janoušek, Pokáč, Kristýna Daňhelová a mnohí ďalší umelci. Vyvrcholením projektu budú dva jedinečné koncerty, ktoré by sa pri tejto príležitosti mali konať 1. a 2. decembra v Sono centre v Brne.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Univesal Music.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti