Speváčka, klaviristka a skladateľka Mária Čírová prináša už vyše desať rokov fanúšikom nezabudnuteľné Vianočné koncerty, ktoré sa stali fenoménom. Hudobné stretnutia s Máriou sú totiž pre jej priaznivcov silným a emotívnym zážitkom.

Tento rok pripravuje Mária Čírová jedno zo svojich najväčších turné, keďže od 26. novembra do 20. decembra odohrá až 17 vystúpení. Koncerty Moje Vianoce 2023 ohlásila minulý týždeň zatiaľ len na sociálnych sieťach, no už to stačilo na to, aby sa šou v Žiline vypredala a aj vo väčšine ostatných miest po pár dňoch pd spustenia predaja zostávajú len posledné vstupenky.

Pre svojich fanúšikov tento rok Mária pripravila vynovený vianočný program. Môžete sa tešiť na najobľúbenejšie skladby z oboch jej Vianočných albumov ako Do noci tichej, Štedrý večer alebo Vianoce krásne sú a na tradičné slovenské a svetové koledy v špeciálnych úpravách. Samozrejme, nebudú chýbať speváčkine rádiové hity Unikát, Búrka, Chýbaš či Slobodná.

Mária Čírová, Moje Vianoce 2022 Zdroj: archív speváčky

"Moje vianočné koncerty nie sú iba o hudbe alebo o tom, ako máme špeciálne upravené skladby. Sú to krásne stretnutia jedenkrát za rok, na ktorých spoločne zhodnotíme všetko, čo sme počas roka zažili. Poďakujeme za všetko pekné a vyhodnotíme aj tie ťažšie veci, ktorými sme si prešli a z ktorých sa môžeme poučiť. A s čistou hlavou spoločne vykročíme do nového roka," hovorí Mária Čírová.

Turné odštartuje necelý mesiac pred Vianocami, 26. novembra, v Nových Zámkoch a pokračovať bude v Senici, Prievidzi, Rožňave, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Žiline a Košiciach. Na Mikuláša vystúpi v Banskej Bystrici a ďalej navštívi Trnavu, Bratislavu, Trenčín, Piešťany, Nitru a Poprad. Okrem 15 slovenských miest zavíta Mária Čírová po prvýkrát aj do Prahy (17.12.) a Brna (18.12.).

Mária Čírová, Moje Vianoce 2023 Zdroj: PR

"Po prvýkrát v histórii mám až 17 vianočných koncertov a po prvýkrát idem s vianočným programom aj do Prahy a Brna, je to teda slovensko-české turné. Českí fanúšikovia ma sledujú na sociálnych sieťach a tešia sa na osobné stretnutia. A ja sa teším na Slovákov žijúcich v Čechách, ktorí nemohli prísť na slovenské koncerty. Som zvedavá, či bude české publikum podobné vo vnímaní Vianoc a lásky, ktorú v mojich pesničkách prezentujem," teší sa Mária Čírová.

"Poďte sa spolu so mnou naladiť, poďte si oddýchnuť, poďte sa usmiať, poďte zavrieť oči a cítiť horiace drevo v krbe. Poďte si zaspievať tie najkrajšie slovenské vianočné koledy. Nechajme sa vtiahnuť do čarovného kúzla Vianoc, ktoré sa nám každoročne pripomína v tomto období. Narodením Lásky, ktorá sa chce dotknúť našich sŕdc. Teším sa na Vás s mojou vianočnou kapelou, vokalistkami a detským zborom," dodáva speváčka.

Všetky informácie o Márii Čírovej a jej turné nájdete na jej profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Správu sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Mária Čírová