"Ak si to nepúšťate nahlas, robíte to zle," uvádzajú Green Day nový album Saviors na sociálnych sieťach a dodávajú, že pridávajú aj úplne nové video ku skladbe Bobby Sox, pretože svojich fanúšikov naozaj milujú.

Na štrnástu štúdiovú nahrávku si museli fanúšikovia amerických pop punkerov počkať štyri roky. Pauzu po albume Father of All Motherfuckers z roku 2020 prerušil pilotný singel The American Dream Is Killing Me, po ktorom formácia v rýchlom slede pridávala ďalšie single - Look Ma, No Brains!, Dilemma, One Eyed Bastard a Bobby Sox.

Savior predstavuje pre Green Day návrat k politicky a spoločensky orientovaným témam, ako na to boli zvyknutí fanúšikovia pri albume American Idiot. Práve albumová novinka má byť, podľa slov členov kapely, mostom, ktorý spojí fanúšikov z období albumov American Idiot a Dookie. Zároveň trúfalo hovoria o svojom najlepšom albume vôbec. Súhlasíte?

Green Day nahrávali Saviors v Londýne a Los Angeles s producentom Robom Cavallom, s ktorým spolupracovali na albumoch Dookie, Insomniac, Nimrod, American Idiot a Bullet in a Bible. Na budúci rok už skupina ohlásila spoločné severoamerické turné s The Smashing Pumpkins, Rancid a The Linda Lindas.

Text: Hudba.sk (zdroj: Pitchfork.com)