Hlavná stránka

>

Správy

>

Aneta Langerová a Korben Dallas predstavujú druhý spoločný singel Konečně

Aneta Langerová a Korben Dallas predstavujú druhý spoločný singel Konečně

19.02.2020 - 17:00 | redakcia

Aneta Langerová a Korben Dallas predstavili novú skladbu Konečně. Po skladbe Rozhodnutia ide o druhý singel z ich pripravovanej spoločnej EP nahrávky. Aj tá sa bude volať Konečně a bude obsahovať šesť skladieb, ktoré umelci v marci a apríli predstavia na spoločnom česko-slovenskom turné.


"Juraj s Lukášom napísali krásnu pieseň," hovorí o novom singli Aneta Langerová. "Jej intimita bola veľmi silná. Keď som ju spievala, každý malý nádych, každá zmena výrazu bola počuť. Možno by bol počuť aj ten pomyselný špendlík, ak by spadol v réžii na zem. Dojalo ma, akým spôsobom to chlapci prežívali so mnou, sedeli sme všetci v jednej miestnosti a takmer ani nedýchali. Musela som byť v úplnom pokoji, aby každé slovo bolo vyslovené civilne. Páči sa mi napätie a rozhodnosť, ktorú v sebe pieseň Konečně nesie," hovorí so skladbe Langerová.

"Prvý raz sme skúsili napísať veľmi osobnú pesničku pre niekoho iného," opisuje vznik skladby frontman Korben Dallas Juraj Benetin. "Považujem sa za veľmi racionálneho človeka, ale neviem ten zážitok nazvať inak ako transcendentálny. Najprv sa so skladbou zžiť a potom pozerať, ako do nej vstúpi Aneta. Vďaka tejto skladbe sme sa s Anetou nejakým zvláštnym a mimoriadnym spôsobom spojili."


Autorkou klipu k skladbe je slovenská filmárka Lucia Pacek Halmová, ktorá pred štyrmi rokmi vytvorila aj video k skladbe Sen, prvému spoločnému počinu Langerovej a Korbenov. "Po nahratí spevu som si sadla do zatemnenej miestnosti, tam už bola pripravená Lucia so svojimi spolupracovníkmi," opisuje točenie klipu Aneta Langerová. "Mohla som si užiť ešte chvíľu pokojnej atmosféry. Točili sme rôzne pohľady do kamery, ktoré sa postupne spojili s textom piesne. Bol to veľmi silný zážitok," dodáva.

EP Konečně vyjde v digitálnej distribúcii Supraphonu, vo forme fyzického nosiča sa bude dať kúpiť iba na turné v limitovanej edícii. Bude obsahovať šesť skladieb, na ktorých vzniku sa podieľala aj violoncelistka a pesničkárka Dorota Barová.

Predpredaj vstupeniek na jednotlivé koncerty jarného turné sa rozbehol veľmi dobre. Keďže pražský koncert 28. marca v Paláci Akropolis sa už vypredal, umelci na druhý deň pridali na tom istom mieste ešte jedno vystúpenie. Čo sa týka slovenskej časti turné, všetky vstupenky na sedenie sú už takisto vypredané (Trenčín, Košice, Žilina a Bratislava) a v predaji zostávajú už iba lístky na státie.
Vstupenky na slovenské koncerty turné sa predávajú v sieti Predpredaj.sk. Všetky informácie o turné a predpredaji českých koncertov nájdete na Langerovaaneta.cz.

Aneta Langerová & Korben Dallas – Turné 2020:

24. 3. - Olomouc, S-klub
25. 3. - Ostrava, Akord
26. 3. - Brno, Sono Centrum
27. 3. - Pardubice, Žlutý pes
28. 3. - Praha, Palác Akropolis

3. 4. - Trenčín, Piano club
4. 4. - Banská Bystrica, Robotnícky dom
5. 4. - Košice, Tabačka
7. 4. - Žilina, Mestské divadlo
8. 4. - Bratislava, Majestic Music Club

Vstupenky:  


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér skupiny Korben Dallas Matúš Németh.

Foto: Tomáš Benedikovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti