Hlavná stránka

>

Správy

>

Kvôli veľkým hviezdam v line-upe sa festival Punkáči deťom sťahuje do väčšieho

Kvôli veľkým hviezdam v line-upe sa festival Punkáči deťom sťahuje do väčšieho

19.05.2019 - 11:00 | redakcia

Rok 2019 prinesie už 9. ročník obľúbeného benefičného festivalu Punkáči deťom, ktorý časť výťažku zo vstupného venuje nadácii Pomoc deťom v ohrození, ktorá finančné prostriedky rozdeľuje chorým, týraným, zanedbávaným, zneužívaným, postihnutým deťom alebo deťom, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.


Okrem charakteru festivalu tradičným ostáva aj dátum jeho konania, a to 29. až 31. august. Čo ale tradičné už nebude, je lokalita. "Na festival prídu kapely, ktoré bežne hrajú ako headlineri na veľkých festivaloch po svete. Kvalitný program sa odzrkadlí aj v počte návštevníkov, kde očakávame veľký nárast. Preto sme sa rozhodli pristúpiť k zmene areálu, aby sme kapacitne dokázali zvládnuť niekoľko tisíc návštevníkov. Taktiež z technických, logistických a bezpečnostných dôvodov bolo Letisko Trenčín pre nás jasná voľba," objasňuje dôvody sťahovania organizátor Andrej Siget.

Line-up tvorí 40 interpretov

Ktoré kapely teda budú hlavným ťahákom, pre ktoré sa oplatí namieriť si cestu do Trenčína? Andrej Siget vyratúva najzvučnejšie mená: "Tešiť sa môžeme napríklad na španielskych The Locos, austrálskych The Rumjacks, Total Chaos z USA či Lion’s Law z Francúzska. Z domácej scény vystúpia legendy ako Polemic, Davová Psychóza či Hudba z Marus."

Okrem nich sú potvrdené aj kapely Exni!to, Just Wär, Arrogant Twins, Výstraha, Nekutúra, The Wilderness či Curlies. Ďalšie bandy v zozname účinkujúcich sú: Čad, Catastrofy, Nežfaleš, Adacta, Rrozpor, Punkreas, Punk Floid, Degradace, Muerti, Vison Days, Tragedis, Baby Secondhands, Bratislavské dievčatá, Cascabel, Parketový lev, či Rv4. A organizátor sľubuje, že line-up sa ešte bude rozširovať: "Väčšina kapiel je už zverejnená, ale stále máme ešte pripravených pár prekvapení. Celkovo na festivale vystúpi 40 interpretov a pribudne aj druhá scéna s doplnkovým programom."

Prvá várka permanentiek je už vypredaná. Momentálna cena je 30 € za všetky tri dni dokopy, a to sa pri takejto zostave naozaj oplatí. Posledné tri augustové dni to na Letisku Trenčín bude žiť punkom, ska, reggae či rockabilly a pri tom by ste rozhodne nemali chýbať.


Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol organizátor festivalu Andrej Siget.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti