Hlavná stránka

>

Správy

>

Kvôli veľkým hviezdam v line-upe sa festival Punkáči deťom sťahuje do väčšieho

Kvôli veľkým hviezdam v line-upe sa festival Punkáči deťom sťahuje do väčšieho

19.05.2019 - 11:00 | redakcia

Rok 2019 prinesie už 9. ročník obľúbeného benefičného festivalu Punkáči deťom, ktorý časť výťažku zo vstupného venuje nadácii Pomoc deťom v ohrození, ktorá finančné prostriedky rozdeľuje chorým, týraným, zanedbávaným, zneužívaným, postihnutým deťom alebo deťom, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.


Okrem charakteru festivalu tradičným ostáva aj dátum jeho konania, a to 29. až 31. august. Čo ale tradičné už nebude, je lokalita. "Na festival prídu kapely, ktoré bežne hrajú ako headlineri na veľkých festivaloch po svete. Kvalitný program sa odzrkadlí aj v počte návštevníkov, kde očakávame veľký nárast. Preto sme sa rozhodli pristúpiť k zmene areálu, aby sme kapacitne dokázali zvládnuť niekoľko tisíc návštevníkov. Taktiež z technických, logistických a bezpečnostných dôvodov bolo Letisko Trenčín pre nás jasná voľba," objasňuje dôvody sťahovania organizátor Andrej Siget.

Line-up tvorí 40 interpretov

Ktoré kapely teda budú hlavným ťahákom, pre ktoré sa oplatí namieriť si cestu do Trenčína? Andrej Siget vyratúva najzvučnejšie mená: "Tešiť sa môžeme napríklad na španielskych The Locos, austrálskych The Rumjacks, Total Chaos z USA či Lion’s Law z Francúzska. Z domácej scény vystúpia legendy ako Polemic, Davová Psychóza či Hudba z Marus."

Okrem nich sú potvrdené aj kapely Exni!to, Just Wär, Arrogant Twins, Výstraha, Nekutúra, The Wilderness či Curlies. Ďalšie bandy v zozname účinkujúcich sú: Čad, Catastrofy, Nežfaleš, Adacta, Rrozpor, Punkreas, Punk Floid, Degradace, Muerti, Vison Days, Tragedis, Baby Secondhands, Bratislavské dievčatá, Cascabel, Parketový lev, či Rv4. A organizátor sľubuje, že line-up sa ešte bude rozširovať: "Väčšina kapiel je už zverejnená, ale stále máme ešte pripravených pár prekvapení. Celkovo na festivale vystúpi 40 interpretov a pribudne aj druhá scéna s doplnkovým programom."

Prvá várka permanentiek je už vypredaná. Momentálna cena je 30 € za všetky tri dni dokopy, a to sa pri takejto zostave naozaj oplatí. Posledné tri augustové dni to na Letisku Trenčín bude žiť punkom, ska, reggae či rockabilly a pri tom by ste rozhodne nemali chýbať.


Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol organizátor festivalu Andrej Siget.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti