Skladba má názov Nie sme iba náhodou a je v poradí druhým singlom z pripravovaného eponymného EP, ktoré vychádza tento rok v októbri. Tí, ktorí poznajú SASH z jej domovskej kapely Funkiez môžu byť prekvapení, ako v skladbe znie.

"Táto vec je z mojej strany trocha experiment, pretože využívam najmä svoj vyšší hlasový register a falzet. Okrem toho je táto skladba v štýle afrobeat, čo je takisto pre mňa netypické, keďže sa venujem predovšetkým funky music. Ale ja si rada dávam výzvy," vraví SASH.

Nie sme iba náhodou je letná a tanečná pesnička s chyťľavým refrénom. Producentsky na jej vznik dohliadal Maxx Miklos, ktorý stojí aj za celým EP SASH. Je zároveň aj autorom hudby, kým o text sa postarala, ako vždy, samotná speváčka. Ako vraví: "tento song je o zakázanej láske, o ktorej nikto nemal vedieť. Ale to puto je silnejšie, ako čokoľvek iné. A tak to má byť."

Videoklip ku skladbe sa nakrúcal na dvoch miestach. Prvá časť na Šraneckých pieskoch a druhá v známom bratislavskom shisha bare Vice City Shisha Bar & Lounge. O réžiu, kameru, strih a celú postprodukciu sa postaral Pierre Lexis so svojim tímom. Choreografiu si vzal na starosť Norbert Grofčík a talentované tanečníčky Nela Bariaková, Klaudia Kováčová, Aron Mitu a Erika Králová.

Pár tanečných prvkov si dokonca skúsila aj SASH. "Latka bola postavená vysoko. Keď som prišla na tréning za Norom, myslela som si, že tam dvakrát zavrtím bokmi a vybavené. On však na mňa vybalil normálnu choreografiu, a teda mala som čo robiť. Výsledok je podľa mňa veľmi fajn, vzhľadom k tomu, že sa tancu vôbec nevenujem. Zvládla som to so cťou najmä vďaka Norovi a jeho citlivému prístupu a podpory od dievčat."

V klipe vystupuje aj charizmatický Ibrahim a.k.a. Brahood, ktorý pochádza priamo zo Zanzibaru a africké rytmy má v krvi. Venuje sa breakovaniu a capoeire, ale vo videu ho paradoxne uvidíte iba ako herca. Styling ku skladbe si pripravila sama SASH a o make-up sa postarala Silvia Kolárová.

SASH môžeme poznať ako líderku formácie Funkiez, ale aj z mnohých featov, napríklad s Vecom spieva refrény v skladbe Branči Kováč. Alexandra Okálová je aj skladateľka, textárka a vokalistka, ktorá si svoje prvé publikum našla už počas pôsobenia v Armádnom Umeleckom Súbore, kde vznikla jej prvá kapela Feed The Cat. 

Okrem toho sa ako textárka podieľala na niekoľkých významných skladbách, napríklad pre Rytmusa a Tinu napísala text ku skladbe Príbeh, za ktorý v roku 2011 získala aj cenu SOZA. Ako vokalistka spolupracovala s Tinou, Darou Rolins, Petrom Lipom, Pavlom Hammelom a inými zvučnými menami.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Andrea Súlovská z All About Music. Text správy sme upravili.