Rodení Trnavčania Mária Čírová a Bystrík opäť spojili svoje sily a pre fanúšikov pripravili duet Chceš to nahlas. Nový hudobný projekt je výsledkom ich dlhoročného priateľstva a vzájomnej úcty. Klip nakrútili v romantickom kaštieli v Ivanke pri Dunaji.

Autorom hudby piesne je Bystrík, text napísal Róbert Sedlák spolu s Bystríkom. Pieseň Chceš to nahlas znela už v éteri, ale Bystrík mal pocit, že je v nej niečo viac, niečo osobné. Preto sa rozhodol urobiť akustický aranžmán len s klavírom. "Akonáhle som počul túto verziu, hneď mi tam znel hlas Márii Čírovej. S Máriou už jeden duet máme, na pieseň Páslo dievča pávy, preto som jej volal s malou dušičkou, či by do duetu spolu so mnou išla. Mária je úžasný človek, je mi blízka jej tvorba a jej hlas je anjelsky. Preto som bol nesmierne šťastný, keď sa jej pesnička páčila a povedala "áno". Je to pre mňa splnený sen," prezradil Bystrík.

Mária aj Bystrík sa poznajú od čias súťaže Coca-Cola Popstar, kde obaja začali hudobnú kariéru. "Spolupráca s Bystríkom je pre mňa zakaždým výnimočná. Bystrík je nielen úžasný spevák, ale aj skvelý skladateľ, priateľ, ktorý prináša do každého projektu pozitívnu energiu a profesionalitu. Keď ma oslovil so zaujímavým nápadom na nový duet, neváhala som ani chvíľu. Viem, že každá spolupráca s ním je zárukou kvality. Jeho ľudskosť a hudobná vášeň sú absolútne nákazlivé a vytvárajú jedinečnú chémiu, ktorá sa prenáša aj do pesničiek," chváli Bystríka Mária Čírová.

Duet nahrali obaja interpreti v Bystríkovom domovskom štúdiu B3K studio. Tu vznikol podklad a Bystríkove spevy pod taktovkou producenta Ľubomíra Mazáka, ktorý stojí aj za výsledným zvukom. "Potom sme sa presunuli do štúdia k Márii domov, kde sme nahrali Máriine spevy. Na mieste sme kreovali vokály, frázovanie a výsledný prejav. Tam nám veľmi pomohol Máriin manžel Marián Kachút. Bola to úžasná spolupráca, počuť spievať Máriu naživo je zážitok. Veľa sme sa nasmiali, bolo to naozaj veľmi srdečné a príjemné nahrávanie. Je úžasné, ako nám v tej pesničke zafungovali hlasy. Verím, že tá chémia, ktorá vznikla pri tejto piesni prejde aj na ľudí," zveril sa Bystrík.

Klip k piesni Chceš to nahlas sa nakrúcal v romantickom kaštieli v Ivanke pri Dunaji. Za kameru sa postavil Robo Chovanec a réžie sa ujal Roman Maturkanič, ktorí s Bystríkom spolupracovali aj na klipe Hej, dievča. "Chceli sme hlavne vytvoriť príjemnú atmosféru, keďže k Márii neodmysliteľne patrí klavír, tak sme hľadali miesto kde by sme našli krídlo. Režisér nám poradil kaštieľ v Ivanke pri Dunaji, boli sme tam pozrieť a ostali sme očarení. Je to nádherné miesto, ktoré dýcha atmosférou. Mali sme tam všetko, čo sme potrebovali mať v klipe. Boli tam veľké okenice, krásny klavír, veľké zrkadlo, vysoké stropy a nádherný balkón s výhľadom na záhradu. Skrátka ideálny priestor pre náš videoklip," sumarizuje spevák a skladateľ Bystrík.

Obaja speváci sú hrdí Trnavčania a zo spolupráce mali obrovskú radosť. "Bystrík, rovnako ako aj ja sme hrdí na svoje trnavské korene a obaja radi zdôrazňujeme svoje spoločné mesto vo svojej tvorbe. Trnava je miesto, kde sme začínali, je to náš domov a má pre nás obrovský význam. Spoločné korene nás spájajú a dodávajú našej hudobnej spolupráci autentickosť a hĺbku. Tento duet je pre mňa veľmi osobný. Je to skladba, ktorá môže umocňovať to pekné, čo medzi ľuďmi je. Veríme, že táto pieseň vás osloví a prinesie vám rovnakú radosť, akú sme mali my pri jej tvorbe. Nový duet vám tak môže priniesť neopakovateľný zážitok, ktorý vychádza z dlhoročnej hudobnej cesty oboch nás," zverila sa krásna a sympatická Mária Čírová.

"Mária je nádherný človek, pracovať s ňou je zážitok. Je to veľký profesionál. Prišla krásne upravená, mala krásne šaty. Ja som človek, ktorý sa nerád točí, nerád sa na seba pozerám. A preto mám radosť, že je tam Mária a bude sa v klipe načo pozerať, lebo tam vyzerá prekrásne. Mária je anjel. Ďakujem, že do toho so mnou išla, že mi venovala svoj čas a vytvorila jedinečnosť tejto pesničky. Dali sme do toho celé svoje srdce a pevne verím, že to bude v pesničke aj videoklipe cítiť," uzatvára Bystrík

Mária Čírová aktuálne ukončila jarnú koncertnú šnúru 27 koncertov po Slovensku a teší sa na zaslúžený oddych v lete s rodinou. Naopak Bystrík sa teraz sústredí na koncertné leto, ktoré má plné festivalov. Najviac sa však teší na koncert v Trnave 7. septembra, kde pre fanúšikov pripravuje veľkú šou plnú prekvapení.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory.