Hlavná stránka

>

Správy

>

Uprising prinesie tri dni nabité hudbou a aktivitami na zmenšenej Wakelake Edition

Uprising prinesie tri dni nabité hudbou a aktivitami na zmenšenej Wakelake Edition

19.08.2020 - 11:00 | redakcia

Už tradičné zavŕšenie festivalového leta na Zlatých pieskoch sa blíži. Festival Uprising sa v zmenšenej verzii pre 1000 návštevníkov uskutoční už o pár dní od 28. do 30. augusta v areáli Wakelake. Počas troch dní sa okrem prestrého hudobného programu a rôznych aktivít, diskusií a workshopov, môžete tešiť aj na skvelé gastro.


Na Slovensku sme toto leto nemali možnosť vidieť veľa zahraničných vystupujúcich. Na festivale Uprising Wakelake Edition ich bude niekoľko. Hneď v prvý deň sa na pódiu ukáže talentovaná reggae speváčka Sara Lugo s jej novým projektom s francúzskou producentkou Supa Mana. Pôdu im pripravia slovenská stálica Polemic, bratislavská reggae-dub kapela Konekshan, či G Ras z Budapešti so svojou novou kapelou The Planeteerz.

Sobotná noc bude patriť headlinerovi celého podujatia, ktorým je reggae ikona Anthony B z Jamajky. Príde predstaviť svoj nový album King In My Castle, na ktorom spolupracoval aj s chalanmi z Medial Banana, ktorí sa na pódiu objavia pred samotnou jamajskou legendou.


Posledný festivalový deň bude sviežim koktejlom world music, rapu, reggae, dancehallu aj drum&bassu. Hviezdou večera bude česko-americká kapela N.O.H.A., ktorá sa preslávila najmä chytľavým hitom Tu Café. Ešte predtým sa predvedie Strapo so svojou kapelou General Foxx a DJom Spinhandzom.

Za domácu scénu sa na Uprising Wakelake Edition ukážu aj Rida Radar, La3no Cubano, Akustika, Haf & Beyuz feat. Peter Lipa ml., Opak a Veronika Strapková, Jimmy Pé, Tusté baletky, MC Jimmy Danger s formáciou Macaque, Dj MeSs, Dckdst & MC Zlo-Ba, BJ Piggo, Artist3, Hugo Hypetrain, Ghetto Youths Sound, Selekta Cifiman, DJ Škrupo, DJ Tono S. a ďalší. Z Viedne prídu Uprising podporiť DJ Smo z Jugglerz a 3gga.


Počas každého festivalového dňa sa budú konať tanečné workshopy zamerané na Dancehall, Afro Styles a Soca music, ktoré povedú Denisa Mzungu a Beshiu, Nikol a Michelle Bambaii z Badd Fyah crew. A pokiaľ vám nestačí si zamakať pri samotnom wakingu na vode, o vašu fyzičku sa postará Boris Valihora so svojou rozcvičkou. Pripravené sú aj zaujímavé diskusie na enviromentálne témy, dozviete sa aj niečo viac o histórii a vplyvu reggae alebo o dezinfo scéne a hoaxoch.

Jedinečnú atmosféru Uprising Festivalu v jeho komornej verzii na bratislavskom Wakelake na Zlatých pieskoch môžete zažiť už budúci víkend, od 28. do 30. augusta. V predaji je posledných 250 lístkov na každý festivalový deň a v limitovanom množstve sú v predaji aj permanentky na celé podujatie. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke festivalu www.uprising.sk a na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Nalaďte sa na Uprising Wakelake Edition playlistami na Spotify či Youtube.

Redakciu Hudba.sk za organizátorov festivalu informoval Sveťo Moravčík.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti