Hlavná stránka

>

Správy

>

Pesničkárka Lýdia Novotná predstavuje svoj intímny svet snov v klipe Ja viem

Pesničkárka Lýdia Novotná predstavuje svoj intímny svet snov v klipe Ja viem

20.03.2020 - 13:00 | redakcia

Slovenská skladateľka a interpretka Lýdia Novotná prichádza so svojím snom vteleným do reality v piesni Ja viem. Silu bdenia a sna v jemných intenziách rozplynutia necháva vyznieť vo videoklipe magických momentov a autentického textu.


Lýdia sa v piesni zamýšľa nad svojím životom ako snom. Snom, v ktorom je možné všetko. Pieseň vznikla už pred neuveriteľnými dvadsiatimi rokmi. "Keď sme s mojím tímom vyberali piesne, ktoré nahráme na debutové CD, vypadol text tejto piesne na zem. Hneď som ho zodvihla a bez váhania zaradila do výberu," prezrádza Lýdia, ktorej tvorba zahŕňa témy zo života plné autenticity a zrelosti. Aktuálnosť a presvedčenie textu po toľkých rokoch od svojho vzniku nesie v sebe naliehavosť nazerania na svet aj iným pohľadom, než len založeným na tom, čo vidíme okom. Lýdia poslucháčov pozýva do svojej fantázie, kde tvorí svoj život tak, ako umelec svoje dielo.

"Pamätám si, ako som sa presne nad týmto zamýšľala, keď som bola malá. Často som premýšľala, či je všetko okolo mňa skutočné alebo je to len predstava, sen," ozrejmuje Lýdia zrod myšlienky, ktorá s ňou prebýva doteraz a vďaka nej jej umožňuje vnímať veci inak, tvoriť s fantáziou, humorom a baladickosťou zároveň.


Atmosféru piesne do videoklipu vniesol Michal Neffe. V produkcii stvárnil Lýdiine predstavy zhmotnené do skutočnosti a Lýdiu ponechal v tajomne. "Hranice medzi realitou a predstavou sú veľmi krehké. Preto som sa snažil, aby nás Lýdia previedla nielen krásnymi miestami, ale aj do intímneho a nekonečného sveta snov," opisuje Michal myšlienku videoklipu, ktorá prináša mnoho podôb reality, ktoré by si mohla Lýdia vysniť. "Túto pieseň mám veľmi rád. Myslím, že reflektuje pocity mnohých z nás," dodáva Michal z Unavenej agentúry.

Producentom druhého singla Ja viem ako aj celého debutového albumu Žijem, ako cítim je Domi Stoff. O mixáž a mastering skladby sa postaral Miroslav Laho.

Informácie poskytol manažér Michal Neffe. Viac informácií o speváčkinom hudobnom pôsobení nájdete na facebookovej stránke Facebook.com/lydia.novotna.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti