Hlavná stránka

>

Správy

>

Čechomor vydáva klip Pijácká a chystá sa na turné 33 radostí života

Čechomor vydáva klip Pijácká a chystá sa na turné 33 radostí života

20.05.2021 - 14:00 | redakcia

Skupina Čechomor vydala video k piesni Pijácká zo svojho posledného štúdiového albumu Radosti života. Spolu s ostatnými skladbami z albumu a mnoho ďalšími ju zahrnula do programu chystaného letného Kooperativa tour - 33 radostí života.


Stretnúť sa s kamarátmi, niečo vypiť, pokecať, to je jedna z radostí života, ktorú človek má a po skúsenostiach z uplynulých mesiacov si tieto radosti ešte viac váži. "Atmosféra pri natáčaní bola úplne úžasná, všetci sme boli radi, že sa zase môžeme vidieť a zaspievať si spolu," radostne komentuje natáčanie Karel Holas. "Kvôli točenému pivu som ešte nikdy tak ďaleko nešiel a bol som naozaj nadšený. Na tak malebnú krčmu sa oplatí si počkať."


Nakrúcalo sa v Třebíči v malebnom Vinohrádku nad Babou a ako komparz sa k Čechomoru pripojili herci zo spolku Ampulka a kapela Brtnický dostavník. Chýbať nemohla ani speváčka Martina Pártlová, ktorá vystupuje ako stály hosť so skupinou Čechomor. "My, ktorí sme vzišli z krčmového hrania, sme sa cítili ako ryby vo vode, respektíve vo víne. Moc sme sa na to tešili a bolo to úžasné. V klipe sme dovolili aj fajčiť, pretože to je tá správna krčmová atmosféra, ktorú už síce nezažijeme, ale ktorá k tým radostiam možno až nerestiam patrí," dodáva František Černý.

Skupina vydáva klip v období najväčších príprav letného Kooperativa tour - 33 radostí života, na ktorom predstaví živú podobu piesní nielen z albumu Radosti života. Na Slovensku sa predstavia 11. júna v Trnave (Amfiteáter).

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music.

Foto: Pavel Rybníček


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti