Talentovaná britská speváčka vydáva práve dnes svoj debutový album 'Spirit'. Po úspešnom singli by Leona rada obsadila najvyššiu priečku i v britskom rebríčku albumov. Dnes však vychádza aj comebacková kompilácia 'Greatest Hits' od veteránok Spice Girls a to bude veru ťažká konkurencia...

Víťazka minulého ročníka súťaže X Factor už tretí týždeň neohrozene kraľuje britskému rebríčku singlov so skladbou 'Bleeding Love'. Singel sa za rekordne krátky čas stal najpredávanejším singlom roka 2007 vo Veľkej Británii a tažko ho už do konca roka niečo prekoná. Na druhom mieste je i tento týždeň 'Rule The World' od Take That. Singel 'About You Now' od Sugababes sa pomaly ale isto prepadáva - tento týždeň figuruje na šiestej priečke. Novinkou v rebríčku je comebackový singel '2 Hearts' od Kylie Minogue, ktorý síce debutoval až na 12. mieste, no tento výsledok dosiahlo len samotné digitálne vydanie singla, čo je veľkým úspechom. Na CD nosiči vychádza práve dnes a na budúci týždeň tak pravdepodobne pôjde v rebríčku oveľa vyššie.

V rebríčku albumov na prvé miesto z pozície nasadenej novinky vyskočil album 'Back Home' od írskych Westlife, ktorý na druhú priečku odsunul The Eagles a ich 'Long Road Out Of Eden'. Tretia priečka patrí kompilácie 'The Ultimate Collection' speváčky Whitney Houston. Úctyhodná je siedma pozícia albumu 'Back to Black', s ktorým Amy Winehouse v rebríčku boduje už neuveriteľných 52 týždňov, teda presne jeden rok.

Poradie na prvých priečkach rebríčka albumov sa však zrejme bude na budúci týždeň zásadne meniť. Vychádzajú totiž hneď dvaja silní kandidáti na nový album Number One - 'Greatest Hits' od Spice Girls a debutový 'Spirit' jednej z najtalentovanejších speváčok vo Veľkej Británii - Leony Lewis. Podľa denníka The Mirror je na tom zatiaľ lepšie Leona Lewis, ktorá má údajne v počte pred-objednávok výrazne vyššie čísla ako zjednotené Spice Girls. Tie však vydávajú kompiláciu predovšetkým na podporu svojho svetového turné a keďže lístky na ich koncerty vo väčšine miest sú už dávno vypredané, môžu sa uspokojiť i s druhou priečkou v rebríčku albumov. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: Mtv.co.uk, Nme.com