Aj keď bude Dave Gahan asi navždy pra väčšinu hudobných fanúšikov známy predovšetkým ako frontman Depeche Mode, svojím druhým sólovým albumom opäť posunul hranice svojej vlastnej tvorby. Album podporí vydaním druhého singla, ktorý bude obsahovať dve skladby.

Pilotnému singlu 'Kingdom' však necháva ešte dostatok času, kým 14. januára vybalí svoj druhý singel, ktorý je vlastne dvoj-singlom - 'Saw Something'/'Deeper & Deeper'. Tento singel bude oslavou elektronického zvuku, ktorý je na albume 'Hourglass' výrazne zastúpený. Obe skladby napísal, produkoval a nahral Dave Gahan s pomocou Christiana Eignera a Andrewa Phillpota, ktorí sú obaja členmi širšej "turné zostavy" Depeche Mode.

Obe skladby pripravovaného singla patria medzi "najčistejšie" na albume. 'Saw Something' je tajomne krásna skladba s mrazivým vokálom, kým 'Deeper & Deeper' je čistá vo svojej surovosti a naliehavosti.

"Pre mňa je 'Saw Something' začiatočným bodom niečoho nového v mojom živote. Text je o tom, ako sedím v očakávaní niečoho dôležitého - nejakej odpovede, odkazu." - hovorí Gahan o prvej skladbe singla, ktorá je pocitovo veľmi odlišná od tej druhej: "V 'Deeper & Deeper' som sa musel pri nahrávaní postaviť meter od mikrofónu - pretože som jej text kričal. Je v nej veľa živočíšnej pudovosti."

Zdroj: Music-news.com