Popová kráľovná poriadne vytočila ochrancov zvierat, pretože jej domáca ovečka bola namaľovaná rôznymi farbami pri speváčkinom fotení na novú knihu o bývaní.

Madonna a jej manžel Guy Ritchie boli označení za "nezodpovedných" po tom, ako vo svojej vidieckej rezidencii v anglickom Wiltshire namaľovali svoju ovečku na modro, ružovo, žlto a zeleno. Stalo sa tak pri príležitosti fotografovania pre novú lifestyle-ovú knihu 'Vogue Living: House, Gardens, People'. Publikácia zobrazuje profily domov a záhrad 36 bohatých a slávnych celebrít.

Hovorca aktivistickej skupiny RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals - v preklade "Kráľovský spolok pre ochranu zvierat pred krutosťou") vyjadril rozhorčenie: "Prečo je to potrebné a čo tým chcú dokázať? Je to nezodpovedná propagácia nezmyselných výstrelkov."

49-ročná Madonna a jej o desať rokov mladší manžel sa ohradili, že farba, ktorú použili, sa dá zmyť a nijako zvieratám neškodí. RSPCA však tieto argumenty odmieta a trvá na tom, že podobné veci môžu viesť k nebezpečným incidentom, ak sa ich niekto pokúsi napodobniť.

"Skutočne nás zaujíma odpoveď na otázku potrebnosti tohto činu. Lebo to naozaj vysiela zlé posolstvo o tom, ako by mali byť 'použité' zvieratá. Zobrazenie zvierat prostredníctvom takejto verejnej publicity môže viesť ku kopírovaniu. A aj keď farba použitá v tomto prípade môže byť pre zvieratá neškodná, iní ľudia by to mohli napodobniť s farbou, ktorá nie je bezpečná." - dodal zdroj z radov RSPCA.

Zdroj: Music-news.com