Hlavná stránka

>

Správy

>

Snoop Dogg pracuje na remix albume Johnnyho Casha

Snoop Dogg pracuje na remix albume Johnnyho Casha

Snoop Dogg 14.07.2008 - 09:00 | Patrik Marflák

Raper Snoop Dogg je jedným z hip-hopových umelcov, ktorí pracujú na prerábke niekoľkých skladieb country legendy Johnnyho Casha na rapový album 21. storočia. Snoop sa pritom postará o remix jedného z najznámejších Cashových songov 'I Walk The Line'.


Album, ktorý vyjde 5 rokov po smrti legendárneho amerického country a folkového skladateľa a hudobníka, ponesie jednoduchý názov 'Johnny Cash Remixed'. Iniciátorom projektu je Cashov syn, John Carter Cash. "Môj otec si svoje miesto vybojoval tým, že porušoval očakávané a zaužívané spôsoby robenia vecí. A súčasne tým vytváral nový štandard."

"Túto remixovú nahrávku by miloval. Na jednej strane je verná originálu, no toto CD prináša niečo nové a neobjavené. Je to presne to, o čom bola tvorba môjho otca: byť verný tradícii, ale súčasne vytvárať novú priekopnícku hudbu." - dodal vo vyhlásení John Carter Cash.

Východiskom pre nové remixové nahrávky sú originálne skladby z The Sun Sessions z obdobia začiatku Cashovej kariéry v rokoch 1956-59. Na produkciu remixového albumu dohliada Rick Rubin, ktorý produkoval posledných päť albumov Johnnyho Casha. Album 'Johnny Cash Remixed' vyjde 14. októbra vo vydavateľstve Compadre Records/Music World Music.

Snoop Dogg je spomedzi hip-hopových umelcov jedným z najväčších obdivovateľov Johnnyho Casha a jeho práca na projekte nie je veľkým prekvapením. "Ak si nájdete čas vypočuť si ho, zistíte, že country je veľmi podobné rapu. Johnny Cash je však pre mňa tým, ktorý vyčnieval. Milujem jeho štýl, jeho prácu a skladby, ktoré vytvoril." - povedal Snoop.

Medzi ďalších umelcov, ktorí sa na projekte podieľajú, patria Sonny J, Philip Steir, Alabama 3, Pete Rock, Mocean Worker, Kennedy, Count de Money či britská kapela The Heavy. Okrem samotného albumu vznikol aj krátky dokument o jeho vzniku. Nájdete ho spolu s ukážkami niekoľkých remixov a ďalšími informáciami na www.johnnycashremixed.com.

Kompletný zoznam remixov na albume:

'I Walk The Line' (QDT - Snoop Dogg, Teddy Riley and DJ Quik)
'Country Boy' (Sonny J)
'Get Rhythm' (Philip Steir)
'Leave that Junk Alone' (Alabama 3)
'Folsom Prison Blues' (Pete Rock)
'Hey Porter' (Mocean Worker)
'Sugartime' (Kennedy)
'Trail to Mexico' (Mexican Industry of Sound/MIS)
'Doin` My Time' (The Heavy)
'Wide Open Road' (Count de Money)

Zdroj: Billboard.com, Undercover.com.au, Allaboutjazz.com


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti