Hlavná stránka

>

Správy

>

Roots Manuva by rád spolupracoval s Jamesom Bluntom

Roots Manuva by rád spolupracoval s Jamesom Bluntom

Roots Manuva 19.08.2008 - 14:26 | Patrik Marflák

Britský raper Roots Manuva sa nechal počuť, že by neváhal pustiť sa do spolupráce s Jamesom Bluntom. V nedávnom rozhovore pre britský denník Guardian pri príležitosti vydania svojho nového albumu 'Slime & Reason' okrem iného vyjadril názor, že neobvyklé spolupráce sa väčšinou tešia najväčšiemu úspechu.


"Neváhal by som urobiť niečo spolu s... ako sa volá ten chlapík? Aha, Jamesom Bluntom." - povedal Rodney Smith, známy vo svete hip-hopu ako Roots Manuva. Keď sa ho redaktor Guardianu spýtal, či sranduje, dodal: "Nie! Pretože je taký priamy a bezprostredný. Predstavte si ho v jednom z tých šialených beatov dávať refrén alebo niečo, s takou naliehavosťou a úprimnosťou."

Nie je to však až také nepredstaviteľné, James Blunt už má s hip-hopom svoje skúsenosti, nahral skladbu s francúzskym raperom Sinikom a jeho hlas znie aj v refréne jedného z trackov Američana Beanieho Sigela. Na domácej pôde však zatiaľ na ďalšie hip-hopové "kolabo" partnera nenašiel. Možno ním bude práve Roots Manuva...

Raper z južného Londýna sa ako MC doposiaľ držal britského hip-hopového undergroundu ovplyvneného elektronickou hudbou, dancehallom a dubom. No ako producent má na konte napríklad remix britskej indie-rockovej kapely Athlete. Navyše jeho silné metafory a úprimnosť sú často bližšie práve k temnejšej stránke Jamesa Blunta ako k väčšine jeho hip-hopových kolegov.

Spoluprácu s Jamesom Bluntom by však aj napriek tomu sám považoval za niečo, čo "presahuje avantgardu". A aj keď si myslí, že nepravdepodobné spolupráce fungujú, nič také nepotrebuje. Jeho pripravovaný šiesty album 'Slime & Reason' vyjde 25. augusta a podľa viacerých predbežných recenzií je doposiaľ jeho najlepším. Okrem energických party trackov, ako 'Again & Again' či 'Buff Nuff' totiž Rodney do svojho albumu opäť raz dokázal vložiť obrovský kus seba. Aj z toho dôvodu ho možno s trochou nadsázky pokojne nazvať Jamesom Bluntom hip-hopu...

Zdroj: Nme.com, wikipedia.org


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti