Hlavná stránka

>

Správy

>

Na Grammy aj pocta Bo Diddleymu, tehotná MIA a Blink-182

Na Grammy aj pocta Bo Diddleymu, tehotná MIA a Blink-182

Blink-182 06.02.2009 - 17:28 | Patrik Marflák

Zoznam potvrdených účinkujúcich na odovzdávaní cien Grammy sa rozšíril o niekoľko zvučných mien. Okrem Stevieho Wondera, Neila Diamonda a hviezdnej zostavy, ktorá vzdá svojím vystúpením poctu zosnulej legende Bo Diddleymu, sa na ňom objavila aj britská raperka MIA a to aj napriek tomu, že by podľa lekárov mala práve tento víkend porodiť. Medzi špeciálnymi hosťami na vyhlasovaní víťazov najprestížnejšej hudobnej ceny bude tento rok aj kapela Blink-182 v plnej zostave - populárne trio však nebude hrať ale moderovať.


Plejádu účinkujúcich na nedeľných (8.2.) Grammy Awards už zdobia mená interpretov ako U2, Coldplay, Radiohead, Paul McCartney, Rihanna, Katy Perry, Jonas Brothers, Adele, Justin Timberlake, Estelle, Kanye West, Lil Wayne, T.I., Jay-Z, Kid Rock, či Kenny Chesney. Organizátori však pár dní pred očakávaným podujatím ohlásili ďalšie zaujímavé mená.

Zoznam účinkúcich doplní soulová legenda Stevie Wonder, spevák a skladateľ Neil Diamond, či jedna z ikon vydavateľstva Motown, Smokey Robinson. Z veteránov hudobnej scény sa predstavia aj Buddy Guy a B.B. King, ktorí spoločne so svojimi mladšími kolegami Johnom Mayerom a Keithom Urbanom zložia poctu "otcovi rock'n'rollu" Bo Diddleymu, ktorý v júni minulého roka zomrel na infarkt.

Napriek neskorému tehotenstvu sa v zozname účinkujúcich napokon objavila aj MIA. Podľa informácií, ktoré sa počas posledných dní objavili v rôznych médiách, by speváčka a raperka mala svoje prvorodené dieťa priviesť na svet v najbližších dňoch a stále hrozí, že to bude presne v čase Grammy. Ak by sa na pódiu predsa objavila, je možné, že naživo vystúpi buď spolu so štvoricou raperov Kanye West, Jay-Z, Lil Wayne a T.I., s ktorými nahrala skladbu 'Swagga Like Us', alebo naživo odohrá svoj sólový hit 'Paper Planes', s ktorým je nominovaná na cenu Nahrávka roka. A možno bude mať v tom čase úplne iné starosti...

Príjemným prekvapením pre fanúšikov pop punku je určite informácia o tom, že pri príležitosti tohtoročných Grammy Awards sa znovu dali dohromady členovia kapely Blink-182. Nie tak celkom, pretože vystupovať zrejme nebudú, ale v každom prípade sa v nedeľu po prvýkrát od roku 2005 spolu objavia na verejnom podujatí. Podľa informácií zverejnených na stránke Rollingstone.com sa Travis Barker, Mark Hoppus a Tom DeLonge zhostia role moderátorov. Okrem nich budú slávnostný večer moderovať aj členovia kapely Green Day, R&B speváčka Natalie Cole, raperi LL Cool J a P Diddy, či herečka Kate Beckinsale.

Zdroj: Billboard.com, Rollingstone.com, Nme.com


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti