Hlavná stránka

>

Správy

>

Hex oslávi 20 rokov fungovania na Zimnom Žákovic Open

Hex oslávi 20 rokov fungovania na Zimnom Žákovic Open

22.11.2009 - 16:33 | Peter Lehotský

Už o pár dní, v piatok 27. novembra, oslávi skupina Hex aj oficiálne svoje 20. narodeniny. Ďuďo, Yxo, Tybyke a Fefe spolu naozaj hrajú celé dve desaťročia a urobia to aj na festivale Zimný Žákovic Open v Bratislave, dokonca v spoločnosti mnohých svojich kamarátov. Tí si spolu s Hexom priamo na pódiu zahrajú a zaspievajú ich najznámejšie hity. Svoju účasť potvrdili bývalí členovia skupiny Le Payaco - Juraj Vitéz a Tomáš Sloboda.


"Zobrali sme Le Payaco na turné Ultrapop niekedy v roku 1997. Vtedy túto skupinu ešte skoro nikto nepoznal, no nám sa veľmi páčila," spomína basgitarista Yxo.

"Bola s nimi skvelá zábava. Dodnes spolupracujeme hlavne s Tomášom Slobodom. Viem, že Fefe občas rieši aj nejaké texty s Ďurom Vitézom. Sú to ľudia, ktorých máme radi a ktorých si muzikantsky vážime. Určite majú miesto aj na našich oslavách."

Chýbať na nich nebude ani ďalšia spriatelená bratislavská skupina Para. Aj s ňou bol Hex na turné, spevák Ďuďo s Parou spolupracoval aj pri štúdiových prácach.

"Ak sa spevák Lasky vyskytne na našich koncertoch, pravidelne si s nami zaspieva skladbu 'Chvíľu áno, chvíľu nie' namiesto Katky Barancovej. Keď som Pare navrhol, aby si s nami zahrali, veľmi sa potešili. Dokonca si hneď vybrali pesničku, ktorú by chceli hrať. Musíme ju však dobre nacvičiť, aby bolo všetko okey," teší sa Yxo.

Do partie okolo skupiny Hex patrí aj Polemic. Ani jeho členovia nebudú medzi hosťami Hexu chýbať. "Tá kapela je dokonca staršia ako my, máme s ňou desať rokov spoločnú skúšobňu, stretávame sa na festivaloch. V našom repertoári sú tiež dve, tri reggae a ska skladby, z tých by sme niečo spoločne vybrali a zahrali. Muzikantsky sme spolu zatiaľ nič nerobili, ale po tomto koncerte možno k niečomu dôjde."

Legendou medzi bratislavskými skupinami boli O.B.D. v čele so spevákom Galom. Aj s nimi majú Hexáci spoločné spomienky. "Bola to dobrá rockandrollová smršť, výborne im to hralo, Galo excelentne spieval. Jednu platňu som im dokonca produkoval a Ďuďo im nahrával klávesy," hovorí Yxo. "Budem sa tešiť, keď sa tiež objavia na pódiu a zahrajú si s nami."

To všetko a ešte oveľa viac je pripravené už tento piatok 27. novembra v bratislavskom PKO pre návštevníkov festivalu Zimný Žákovic Open. Vraj dokonca nie je vylúčené, že niektorí z hostí Hexu sa objavia aj na ich pripravovanej novej veľkej platni.

"Zatiaľ nahrávame podklady, niektoré skladby sú však už aj dokončené. Nie som však v stave povedať, koho si zavoláme ako hosťa, ale možné je všetko."

Nový album plánuje skupina Hex vydať na jar 2010.

Zoznam hostí a skladieb, ktoré si spolu s Hexom zahrajú a zaspievajú:
O.B.D. - Rádio Zem
Para – 1, 2, 3 dobrý deň
Puding pani Elvisovej – Drogová závislosť
Polemic – Votrelec
Tomáš Sloboda a Juraj Vitéz – Valentín
Janko Lehotský – Letná láska
Michal Kaščák – Všetko, čo mám rád

Ak máte záujem o voľné vstupenky na Zimný Žákovic Open, zapojte sa do našej súťaže.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti