Hlavná stránka

>

Správy

>

Gary Moore sa stretol s bratmi Táslerovými

Gary Moore sa stretol s bratmi Táslerovými

09.07.2010 - 08:55 | redakcia

Gary Moore sa po svojom vystúpení na Dobrom Festivale dlho nezdržal. Našiel si však chvíľku, aby sa v zákulisí stretol s organizátormi Dobrého Festivalu Mirom a Ivanom Táslerovými, s ktorými sa priateľsky porozprával a poďakoval im aj za účinkovanie na ich festivale.


"Na Slovensku sme ešte nikdy nehrali - publikum bolo skvelé a bol som šokovaný, že poznali moje nové skladby, ktoré som tu zahral. Myslel som si, že ich poznajú iba ľudia napríklad v Nemecku, Švédsku či skôr v západných krajinách, no tu ma naozaj prekvapili," neskrýval svoje nadšenie zo svojho vôbec prvého vystúpenia päťdesiatosemročný gitarista. Pred odchodom do hotela Hilton v Košiciach sa ešte vyfotil s niekoľkými fanúšikmi. Ďalší zas získali vytúžený podpis do kníh, na LP platne a jeden fanúšik si od neho nechal dokonca podpísať gitaru.

"Gary určite nesklamal. Bol to skvelý zážitok nielen pre mňa a môjho brata Mira. Užili si to všetci fanúšikovia, ktorí majú radi gitarovú muziku," prezradil svoje dojmy Ivan Tásler, ktorý so skupinou IMT Smile vystúpil na festivale pred touto žijúcou legendou.

A čo znamenala účasť Garyho Moorea na Dobrom Festivale pre hlavného organizátora Mira Táslera? "Amerika (smiech). Je to vážna vec, keď sa do malého mesta podarí dostať človeka, ktorý je v zásade žijúcou legendou. Hral perfektne, mal skvelý zvuk a jeho vystúpenie bolo niečo, čo sa len tak nevidí. Do svetovej hudby vniesol niečo, čo chronicky pozná celý svet a tento človek vystúpil u nás v Prešove. Pre mňa je to veľká vec," hovorí s rešpektom Miro Tásler.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol Edo Kopček, PR manažér Dobrého Festivalu.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti