Hlavná stránka

>

Správy

>

Wishbone Ash: Gitarista Andy Powell pozýva na poctivý klasický rock v MMC

Wishbone Ash: Gitarista Andy Powell pozýva na poctivý klasický rock v MMC

Wishbone Ash 02.03.2011 - 12:07 | redakcia

Koniec tohto týždňa bude patriť klasickému gitarovému rocku. V Bratislave bude 4. marca koncertovať legendárna kapela Wishbone Ash. Do hudobnej histórie sa kapela zapísala najmä dvojitou sólovou gitarou, ktorú začala používať medzi prvými a aj vďaka ktorej hudobne inšpirovala kapely ako Thin Lizzy či Iron Maiden. Andy Powell pôsobí v kapele už od jej úplného začiatku. Ako sa tento ostrieľaný rocker pozerá na zmeny, ktoré sa dejú v hudobnom biznise?


"Hudobný priemysel sa zmenil v posledných rokoch tak veľmi, že sa sotva podobá na ten, v ktorom som vyrastal. Nie som si istý, či to všetko podporuje staré pocity a lásku k hudbe. Je tu Youtube, Facebook, Spotify a záhadnosť, ktorú hudba a rock&roll mali, zmizla," hovorí 61-ročný gitarista a skladateľ.

Možno aj to je dôvod, prečo kapela tak veľa koncertuje. Ročne odohrajú 150 až 200 koncertov po celom svete. Wishbone Ash sú tiež známi svojím jedinečným štýlom a unikátnou zmesou folku, blues, rocku i jazzu - štýlov, ktoré oni sami milujú. "Sme hudobnými fanúšikmi. Ja som do kapely priniesol folkové vplyvy – bol som obrovským fanúšikom Fairport Convention a Joni Mitchell. Martin Turner miluje jazz a Ted bol zasa blázon do bluesu. Každá kapela musela v časoch, keď sme začínali, pracovať na svojom vlastnom zvuku. Okolo nás bolo veľa zdravej konkurencie."

Či si Wishbone Ash svoj jedinečný zvuk udržali sa budú môcť fanúšikovia presvedčiť už v piatok 4. marca v bratislavskom MMC. Powell sľubuje slovenským fanúšikom nádielku poctivej hudby: "Gitary svetovej triedy. Rytmickú sekciu svetovej triedy. Zvuk svetovej triedy. Tóny, harmóniu, melódiu – skvelé skladby a vintage gitary. Hudobnú výživu a to najdoležitejšie – zábavu!"


Wishbone Ash - Reason To Believe

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Silvia Turnerová, PR manažérka koncertu.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti