Hlavná stránka

>

Správy

>

Chinaski: "Chceme ľuďom koncerty priniesť až domov"

Chinaski: "Chceme ľuďom koncerty priniesť až domov"

Chinaski 22.03.2011 - 09:57 | Patrik Marflák

Česká kapela Chinaski už vo štvrtok odštartuje svoje turné po Slovensku, na ktorom ich bude doprevádzať Katarína Knechtová. Šesticu koncertov započnú v Trenčíne, pokračovať budú v Prievidzi, Prešove, Žiline, Košiciach a Bratislave. Pri tejto príležitosti sme sa rozprávali s lídrom Chinaski Michalom Malátným.


"Minulú jeseň sme v Čechách absolvovali veľké halové turné, ktoré bolo veľmi úspešné, a tak sme si povedali, že si to predĺžime aj na jar," hovorí spevák jednej z najpopulárnejších českých kapiel o chystanom turné.

"V podstate chceme doviesť ľuďom koncerty až domov, a to ako na Slovensku, tak aj u nás v Čechách. To v praxi znamená, že hneď ako odohráme posledný koncert v Bratislave, sa presúvame domov, kde náš čaká ďalších trinásť koncertov Amarok tour."

Slovenská speváčka Katka Knechtová bude Chinaski na turné sprevádzať na Slovensku aj v Čechách. Jedinou výnimkou bude londýnsky koncert naplánovaný na 2. apríla. "Do Londýna ideme s IMT Smile, na čo sa veľmi tešíme. Pred piatimi rokmi som si na ich albume Exotika strihol jednu pesničku, takže som zvedavý, ako sú na tom chalani teraz. Ktovie, možno si s nimi opäť niečo zaspievam," uviedol Malátný.

Bývalá speváčka kapely Peha sa v súčasnosti zviditeľnila i novým projektom The Cubes so sestrami Humeňanskými, s ktorými sa predstavila na odovzdávaní cien Radio_Head Awards. To, či tento projekt bude prezentovať aj na turné s Chinaski je však zatiaľ otázne. "Úprimne povedané, ani neviem s akou kapelou Katka príde. Zas na druhú stranu – ak tam budú dve ďalšie slečny, tak prečo nie," povedal Michal s úsmevom.

Najaktuálnejším počinom Chinaski je soundtrack k filmu Autopohádky, ktorý bude mať v našich kinách premiéru už o niekoľko dní. Vydaniu však predchádzalo nahovorenie rovnomennej audioknihy od Jiřího Marka. "Ak to dobre počítam, ešte nám zostalo dosť materiálu na ďalšie CD, ktoré by sme v budúcnosti mohli a určite aj chceme natočiť. Tento rok sme náš čas plne zasvätili filmu, a preto by to nebolo úplne vhodné. Autopohádky pokladáme za špecifický druh relaxu – takú odbočku zo stereotypu bežného kapelového života, kedy si človek na chvíľu odskočí do iného žánru. Je to niečo veľmi osviežujúce a pre kapelu, ktorá hrá tak často ako my, v podstate nevyhnutné. Musíme totižto myslieť na naše kolektívne psychické zdravie."


Chinaski - Duše z gumy

Chinaski sú známi svojím pozitívnym postojom k slovenským kapelám, čo nedávno potvrdili aj spoločnou skladbou s No Name. "Radi by sme k vám chodili čo najčastejšie. Slovenské publikum je podľa nás otvorenejšie a bezprostrednejšie, neviem však či sme tu vzácnejší ako u nás. Výhodou je to, že si rozumieme jazykom – nás vždy fascinovalo, že slovenské kapely hrajú jednoduchú muziku a ľudia to milujú. To isté robíme aj my v Čechách, ale vždy sa stretávame s nepochopením. O to viac nás ale inšpirujete vy. Ak to dokážu predať takí chalani z Desmodu u nás, tak to dokážeme aj my," dodal spevák a gitarista.

Frontman Chinaski je známy aj ako herec - pred tromi rokmi predstavil v hlavnej úlohe filmovej snímky Chyťte doktora. V súčasnosti však ponuky údajne už nedostáva – "Asi je to moja chyba, keďže som po premiére Chyťte doktora vyhlásil, že odteraz prijímam iba hlavné role. Odvtedy mi už nikto nezavolal," hovorí so smiechom. "Aby som ale neklamal, režisér Martin Dolanský mi iba nedávno poslal veľmi pekný scenár na jeden celovečerný film, ktorý je inšpirovaný knihou o denníku istej sedemnásťročnej slečny. V podstate je to komédia pre mladých á la Snowborďáci, ale omnoho vtipnejšia a lepšia. Mám tam takú malú, ale naozaj nádhernú rolu, za ktorú som vďačný. Nemám však ambíciu stať sa filmovým hercom – pochopil som, že to nie je nič pre mňa."

Štyridsaťročný hudobník sa nám priznal, že hranie mu viac vyhovuje na divadelných doskách. "Iba nedávno som dostal ponuku na hru, kde vystupujú iba traja herci: dvaja chlapi a jedna žena. Jednou z mužských postáv je taký špecifický charakter vyslúžilého rockera s gitarou, čo je vlastne rola napísaná mne priamo na telo. Okrem toho som dostal ponuku nahovoriť audio-CD o Jiřím Raškovi (skokan na lyžiach, pozn. red.), kde by som mal vystupovať ako Jiří Raška, takže vlastne hlavná rola," dodal Malátný.


Chinaski - Tabáček

Turné Chinaski s Katarínou Knechtovou začne už o štyri dni koncertom v trenčianskom Piano Clube. Pokračovať bude vystúpeniami v Prievidzi (26.03. – Element Club), Prešove (29.03. – PKO), Žiline (30.03. – Dom kultúry), Košiciach (31.03. – Spoločenský pavilón) a Bratislave (13.04. – Majestic Music Club). Vstupenky sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 9 € a 10 €.

--
Autor: Miroslav Meňhert
Foto: Chinaski.cz


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti