Hlavná stránka

>

Správy

>

Japonská math-rocková kapela Tricot vystúpi v Banskej Bystrici a v Bratislave

Japonská math-rocková kapela Tricot vystúpi v Banskej Bystrici a v Bratislave

Tricot, crop
Zdroj: PR / archív skupiny
21.09.2022 - 14:50 | redakcia

Fenomenálne kvarteto Tricot je späť v Európe v rámci turné s názvom Walking x Walking. Vystúpi aj na Slovensku – 5. októbra v banskobystrickej Záhrade a 6. októbra v bratislavskej Novej Cvernovke.Hudbu tejto math-rockovej kapely definuje divokosť, muzikálnosť a energia, čo mohli naplno pocítiť návštevníci ich štyroch koncertov na Pohode či vystúpení v Košiciach, Žiline a v Bratislave. Od svojej poslednej návštevy na Slovensku vydali Tricot viaceré skvelé albumy a obzvlášť ten najnovší s názvom Jodeki je okrem rutinérsky virtuózneho prevedenia aj mimoriadne zábavnou nahrávkou.


V roku 2017 vydali Tricot album 3, na ktorom podľa The Japan Times "preukázali schopnosť nájsť rovnováhu medzi zložitou inštrumentáciou a náhlymi emocionálnymi rozkvetmi".

V roku 2020 im vyšli hneď dva albumy Black a 10, pričom druhý menovaný dostal hodnotenie 4,7 z 5 od Sputnikmusic. Autor recenzie píše: "Ich druhý album v tomto roku je súdržným a divoko zábavným počinom. V obrysoch sa javí ako power-pop, ale je vyfarbený takou rytmickou komplexnosťou a jazzovými postupmi akordov, že pôsobí ako obzvlášť trblietavý diamant v trezore nudnejších, no stále autentických diamantov." Nižšie v recenzii dodáva, že sa chce naučiť po japonsky výlučne preto, aby rozumel, o čom spieva speváčka Ikkyu. 

Spomínaný album Jodeki vyšiel v septembri 2021. Anthony Fantano zo známeho Youtube kanála zameraného na novú hudbu ich označil za jednu za najplodnejších a najvytrvalejších japonských rockových kapiel uplynulej dekády a o novej nahrávke povedal, že je doposiaľ najnákazlivejším súborom riffov a piesní skupiny.


Práve počas svojho októbrového pobytu na Slovensku (5.10.) vydajú Tricot novú skladbu Akvarium. Tá je predvojom ďalšieho albumu Fudeki, ktorý je naplánovaný na koniec tohto roka. Viaceré nové veci tak budú počuť a vidieť naživo medzi prvými aj slovenskí fanúšikovia kapely.

Koncerty Tricot na Slovensku:

5. 10. - Banská Bystrica, Záhrada CNK
6. 10. - Bratislava, Nová Cvernovka - FB event


Redakciu Hudba.sk informoval Anton Repka z agentúry Pohoda Festival. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti