Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina HEX odštartovala klubové turné a roztancovala Piešťany a Bratislavu

Skupina HEX odštartovala klubové turné a roztancovala Piešťany a Bratislavu

HEX, Back to the Clubs Tour v Bratislave, 21.4.
Zdroj: Martin Driensky
22.04.2022 - 11:00 | redakcia

Stálica slovenskej hudobnej scény HEX má za sebou prvé dva koncerty dlho odkladaného a očakávaného klubového turné. Fefe, Yxo, Šarkan a Tybyke ich odohrali v Piešťanoch a v Bratislave a naplno si to užili. Najväčšie hity, chuťovky aj nové skladby roztancovali fanúšikov, ktorí sa hudobníkom odmenili skvelou atmosférou.Dva roky posúvaná koncertná šnúra Back to the Clubs Tour pokračuje po celom Slovensku. Už dnes a zajtra HEX vystúpi v Malackách a Trenčíne a budúci týždeň turné zakončí v Martine (28.4.) a Prešove (29.4.). Posledné vstupenky na zostávajúce koncerty sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

"Po veľmi dlhej dobe sme hrali konečne koncert pred publikom a bolo to niečo fantastické. Ľudia boli úžasní a my sme si to totálne užili. Ale musím priznať, že som mal celkom veľkú trému, zdalo sa mi, akoby sme len začínali a že je to náš prvý koncert v histórii. Všetko však dopadlo výborne a fanúšikovia boli naozaj skvelí. Výborná atmosféra a veľká radosť hneď z prvého koncertu v Piešťanoch," neskrýva radosť Tomáš "Yxo" Dohňanský.

Skupina HEX si so sebou na turné zobrala mladé kapely, ktoré vybrali fanúšikovia hlasovaním. V klube Žiwell v Piešťanoch sa na úvod večera predstavila nitrianska funky skupina Sematam. HEXáci sa veľmi tešia z hostí, ktorí prijali pozvanie a veľmi si vážia, že ani jedna z kapiel účinkovanie nezrušila ani po dvoch rokoch čakania. Rovnako si na koncerty počkali aj fanúšikovia.

"Naozaj nás veľmi potešilo, že z ľudí, ktorí si kúpili pred vyše dvoma rokmi lístky, ich skoro nikto nevrátil. A po koncerte nám hovorili, že ich dva roky mali na chladničke pod magnetkou alebo odložené v zásuvke. A čakali, kedy príde tento večer a kedy sa znova stretneme. Koncert mal naozaj veľmi rodinnú atmosféru, presne preto sme sa vlastne pred dvoma rokmi rozhodli pre turné v kluboch. Chceli sme si zahrať tam, kde sem kedysi začínali a ukázalo sa to ako celkom dobrý ťah. Boli sme tak s fanúšikmi blízko seba a navzájom sme si to užívali," hovorí Yxo.

HEX, Back to the Clubs Tour v Bratislave, 21.4.Zdroj: Martin Driensky
V koncertnom setliste nechýbajú hity Keď sme sami, Som on (snežný pluh), Maťo a Linda či V piatok podvečer, kapela však okrem notoricky známych piesní zahrala aj dve nové skladby. Zaradila tiež piesne zo starších albumov, ktoré práve v tomto období postupne vychádzajú v reedícii.

Prvé dva albumy skupiny HEX vychádzajú po takmer 30 rokoch na vinyle

Vychádzajú LP a CD reedície albumov Ultrapop a Supermarket skupiny HEX

HEXáci si špeciálne užili domáci koncert v Bratislave, kde si spolu s nimi zaspieval aj kamarát Lasky z Pary. "Bratislava je naše rodné mesto, máme tu najväčšiu fanúšikovskú základňu, bolo to fantastické. Hrali sme v legendárnom V-klube, kde sa začala história slovenskej populárnej hudby. Vystúpili tu tie najväčšie legendy či už Prúdy alebo Meky Žbirka. Takže sme zažili aj mierny sentiment, ale hlavne úžasnú atmosféru. V Bratislave s nami zahrala skupina Parketový Lev, ktorá Véčko perfektne rozohriala svojím energickým rockom," prezradil Yxo.

Martin "Fefe" Žúži, Tomáš "Yxo" Dohňanský, Tibor "Tybyke" Szabados, Peter "Šarkan" Novák a Ladislav Tvrdý sa teraz tešia do ďalších miest, ktoré ich na turné čakajú. "Dnes hráme v Malackách, zajtra v Trenčíne a na budúci týždeň nás čaká Martin a Prešov. Nevylučujeme, že si koncerty na jeseň zopakujeme v ďalších mestách. Keď sa skončí turné, tak začneme hrať letné open air akcie. Najbližšie si zahráme v Bratislave na bratislavskom Majálese 6. mája ako headlineri celého večera. A samozrejme tešíme sa opäť aj do štúdia, kde pomaly dorábame nové pesničky, ktoré by mohli už tento rok vyjsť na novom albume skupiny HEX," uzatvára Yxo.

Zostávajúce koncerty Back to the Clubs Tour 2022 skupiny HEX:

22. 4. - Malacky, Sokolovňa, hosť: Ending
23. 4. - Trenčín, Klub Lúč, hosť: Fuera Fondo
28. 4. - Martin, Barmuseum, hosť: Virvar
29. 4. - Prešov, Stromoradie, hosť: The Spants

Vstupenky:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Všetky podrobnosti a aktualizované novinky kapely HEX nájdete na oficiálnych stránkach www.hex.sk a www.facebook.com/HEXOFFICIAL.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti