Hlavná stránka

>

Správy

>

Zachovajte pokoj, hovoria Luvver a ponúkajú ďalšie dve "karanténové" novinky

Zachovajte pokoj, hovoria Luvver a ponúkajú ďalšie dve "karanténové" novinky

22.05.2020 - 08:00 | redakcia

Nitrianska (post)indie-popová trojica každé dva týždne vydáva novú skladbu z pripravovaného albumu It Is VVhat It Is. Dnes vydáva novinku s názvom #staymild, ktorej predchádzal pred dvoma týždňami singel Misguider.


Po úspešnom singli Dark Times, ktorý momentálne valcuje slovenský Spotify aj éter Rádia_FM, vydala kapela 8. mája singel Misguider. Zvukovo v ňom opäť nadväzuje na inšpirácie 80's elektropopu a disca. "Už dlhšiu dobu nás bavia veci ako Tears for Fears či Hall & Oates a tieto vplyvy presakujú do našej najnovšej tvorby," hovorí bubeník Martin Zaujec.

O čom Misguider je? "Slovo Misguider je novotvar, označuje vec alebo osobu, ktorá ťa zvedie z cesty alebo odtrhne od reality. Mám pocit, že v tejto dobe, sú takíto 'misguideri' úplne všade. Tento princíp je reflektovaný nielen v texte, ale aj v až násilných zvukových kontrastoch v samotnom singli," hovorí frontman Tom Löbb


Nové tracky Luvver okrem jasných vplyvov charakterizuje aj prísna zvuková konzistentosť, ktorá je spôsobená najmä tým, že väčšina z nich vznikla v krátkom časovom období za pár týždňov. Najnovším singlom kapely je #staymild, ktorý vychádza práve dnes (22.5.). Hoci v ňom počuť aj vyššie spomenuté vplyvy, má oveľa súčasnejší zvuk.

"#staymild je inšpirovaná súčasnou elektronikou, ale na jej konci počuť aj mierny metalový úlet. Máme radi tvrdšie gitarové veci a do tejto skladby nám niečo podobné pasovalo. Tak som zavolal môjmu bratrancovi Jurovi Štefánikovi (gitarista skupiny Zoči Voči), ktorý sa tam vybláznil na sedemstrunovej gitare," opisuje nečakané outro skladby Martin Zaujec.

A čo je odkazom textu #staymild? "Je to úplný opak motivačného meme hesla STAY WILD. Chceli by sme odkázať ľuďom, že občas sa treba držať pri zemi a zachovať pokoj. Najmä v týchto časoch je to extrémne dôležité," dodáva Zaujec.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka skupiny Edita Nevrlá. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti