Hlavná stránka

>

Správy

>

Vanessa-Mae chce mať v Košiciach štúdio v prezidentskom apartmáne

Vanessa-Mae chce mať v Košiciach štúdio v prezidentskom apartmáne

22.09.2019 - 11:00 | redakcia

Svetoznáma huslistka Vanessa-Mae bude 19. októbra koncertovať v košickej Steel Aréne, ktorú v roku 2008 vypredala do posledného miesta. Tímu, ktorý pripravuje jej slovenský koncert, urobila poriadne starosti. Zháňajú letenku pre jej psa a hotel, v ktorom by v prezidentskom apartmáne mohla mať nahrávacie štúdio. V hoteli chce umelkyňa skúšať a natáčať.


Okrem Vanessy do Košíc dorazí i jej sprievodný český sláčikový orchester a osem vokalistov. Publiku predstaví spoločne to najlepšie zo svojej hudobnej kariéry. Hudobný dojem umocní i vizuálna show a stage v tvare srdca, na ktorom sa hudobníčka sama podieľala.  Huslistka priletí s šesťčlenným tímom. Cestuje pod svojim občianskym menom Vanessa-Mae Nicholson a okrem leteniek pre jej kolegov musí organizátor nájsť takú leteckú spoločnosť, ktorá povolí na palube lietadla priamo v kabíne pre cestujúcich prítomnosť malého psíka.

"Niekto sa na to môže dívať ako na hviezdne maniere. My, čo sme v brandži, vieme, že to sú len legálne požiadavky profesionálnej umelkyne. Predstavte si, že ste na svetovom turné 2 roky. Musíte si pripraviť detailne program a všetko, i ty najväčšie drobnosti, zaniesť do zmluvy. Od Vannesy sa vyžaduje profesionálny výkon, a preto sa musí cítiť pokiaľ možno dobre," popisuje promotér koncertu Dalin Vajčner. S tým podľa neho súvisí i jej požiadavka na teplotu v Steel Aréne alebo prezidentský apartmán v hoteli, do ktorého si huslistka nadiktovala vybavenie profesionálneho nahrávacieho štúdia. "V hoteli chce tiež skúšať, takže vďaka zohrávaniu s muzikantmi bude mať celý hotel pekný koncert. Ale to žartujem. Hotelové izby totižto bývajú dobre utlmené," dodáva Vajčner.

Svojimi fúziami klasickej a populárnej hudby oslňuje Vannesa-Mae publikum po celom svete. Vďaka nesmiernej popularite predala cez 10 miliónov albumov vo viac ako 100 krajinách sveta. Už v desiatich vystupovala s londýnskou filharmóniou. Od šestnástich rokov mieša štýly a ponúka ich s milým úsmevom a šarmom. Vďaka Vanesse-Mae mohli milióny fanúšikov MTV objaviť napr. Bachove fugy. Vannesa-Mae, ktorú prestížny časopis People zaradil medzi päťdesiatku najkrajších ľudí planéty, patrí k najúspešnejším britským umelcom, ale venuje sa i športu. Ako lyžiarka reprezentovala Thajsko na olympijských hrách v Soči.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol Roman Helci.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti