S kapelou High Flying Birds vydal Noel Gallagher nový album v júni minulého roka. Zmes rockových melódií a psychedélie na chvíľu odsúva nabok a venuje sa čisto akustickému albumu. Myslí si totiž, že jeho fanúšikovia práve takýto "vyzlečený štýl" očakávajú.

Plány spraviť čisto akustický album mal Noel Gallagher v minulosti už niekoľkokrát. Vždy mu však cestu skrížila elektronika. "Musel som zo štúdia vytiahnuť všetko elektronické vybavenie, pretože som sa trikrát pokúšal urobiť akustický album a zakaždým som použil elektroniku. Takže teraz sú v štúdiu len akustické nástroje," prezradil v podcaste Matta Morgana.

Keďže on sám pociťuje pri akustických piesňach nudu, rozhodol sa svoje nové pesničky ozvláštniť. "Vymyslel som si prácu len s akustickými nástrojmi, takže namiesto basy to bude kontrabas. Takýmto spôsobom môžem povedať: 'Natočil som akustický album a boli na ňom použité iba akustické nástroje." Ako dodáva, nechce vydať album, na ktorom bude "brnkať na gitare rovnaké štyri akordy a spievať o počasí".

Doposiaľ má pripravených šesť pesničiek, pričom dve z nich sú staršieho dáta. "Je tam pieseň s názvom God Help Us All, stará pieseň z roku 2005, keď som bol ešte v Oasis, nikdy som ju nenahral," prezradil a dodal, že z tohto obdobia má pripravenú aj pesničku Just Let It Come Down Over Me, ale ostatok už budú tvoriť nové skladby.

Text: Hudba.sk (zdroj: Music-news.com)