Hlavná stránka

>

Správy

>

Na Dobrom festivale sa prvýkrát predstaví Richard Müller aj LTJ Bukem

Na Dobrom festivale sa prvýkrát predstaví Richard Müller aj LTJ Bukem

23.03.2016 - 13:30 | redakcia

Deviaty ročník Dobrého festivalu v Prešove už zverejnil časť svojho programu, v ktorom sa okrem domácej hudobnej špičky predstaví aj legenda svetového drum&bassu. Festival sa uskutoční 17. a 18. júna na prešovskom prírodnom kúpalisku Delňa.


Dobrý festival každý rok prináša fanúšikom hudby na východe Slovenska programovo pestrú paletu hudobných žánrov a inak tomu nebude ani na jeho deviatom ročníku. Organizátori aj tento rok pokračujú v tradícii pozývania najväčších ikon elektronického žánra drum&bass.

V predchádzajúcich vydaniach festivalu sa svojimi tanečnými setmi predstavili Goldie, DJ Hype, Roni Size, London Electricity a John B, teraz sa priaznivci "zlomených beatov" môžu tešiť na ďalšieho velikána a jedného z otcov drum&bassu, ktorým je LTJ Bukem. Jeho prácu výrazne ovplyvnil široký záber hudby, ktorú počúval od malička - od jazzu, soulu a funku cez elektro až k hip-hopu. Je majiteľom vydavateľstiev Good Looking a Looking Good Records, s ktorými výrazne ovplyvnil ďalší vývoj elektronickej hudby v 90. rokoch.


Premiéru si na Dobrom festivale tento rok odbije aj Richard Müller, ktorý musel v roku 2012 svoje ohlásené vystúpenie pre chorobu náhle zrušiť. "Som veľmi rád, že Richard prijal moje pozvanie a verím, že všetko dobre dopadne," vyjadril sa organizátor festivalu Miro Tásler.

Neodmysliteľnou súčasťou a jednoznačným domácim headlinerom festivalu, ktorý vždy pritiahne najviac fanúšikov, je jeho kapela IMT Smile. Aj tento rok si Táslerovci pre fanúšikov exkluzívny program, v rámci ktorého sa ako špeciálny hosť predstavia aj ďalší prešovskí rodáci Peter Lipa či Katka Knechtová.

Okrem toho na festivale zahrajú aj ďalšie popredné domáce kapely a interpreti ako B-Complex, Nocadeň, Katka KoščováKorben Dallas, Chiki Liki Tu-a, Heľenine oči. Žánrovým spestrením budú PUĽS - Poddukelský umelecký ľudový súbor, Kandráčovci či česká black metalová legenda Törr.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla za organizátorov podujatia Hana Goldschmidtová. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke www.dobryfestival.sk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti