Speváčka s umeleckým menom Gitana, v ktorej pulzuje nepopierateľný rómsky temperament, s ľahkosťou pretavený do vlastnej tvorby, zverejnila baladickú novinku s názvom Me tut Kamav (Ľúbim ťa).

Nosnou ideou Gitaninej novinky je téma lásky, partnerských vzťahov, a s tým súvisiacich rozchodov. Viac o myšlienke skladby prezrádza interpretka: "V láske je vždy jeden, ktorý ľúbi viac, no ak je to oveľa viac, rozchod býva väčšinou nezvratný. Rozchody bolia, poznáme to všetci. Skoro všetci poznáme aj ten pocit, keď nás milovaná osoba opustí a my neprestajne spomíname na spoločné chvíle, nesplnené túžby a sny." 

Gitana je ale presvedčená, že hádky plné výčitiek, kriku a emócií, ktoré sú spravidla predzvesťou konca lásky, môžu mať odlišný scenár. "Čo tak priznať si, čo cítime, možno sa opäť v pokoji porozprávať a dať si novú šancu? Ja verím, že pravá láska vydrží aj tie najťažšie skúšky. Neváhala by som milovanému partnerovi povedať, že ho ľúbim a s nikým iným neviem byť šťastná. Už veru nie," hovorí umelkyňa, ktorá spieva od svojich štyroch rokov a dodnes tvrdí, že bez hudby a spevu by neprežila.

Hudba k emotívnej balade Ľúbim ťa vznikala vo Viedni a má ju na svedomí Johann Stern, s ktorým Gitana spolupracuje opakovane a vládne medzi nimi silná hudobná symbióza. Johann Stern má na konte hneď niekoľko krásnych, autorských piesní. Študoval na Hudobnom konzervatóriu v Budapešti a je známym multiinštrumentalistom. Ovláda hru na cimbale, klavír či akordeóne, aj pre svoju všestrannosť je mimoriadne žiadaným umelcom. Ďalším dobre známym menom, ktorý ku Gitaninej tvorbe dlhodobo patrí, je Eugen Botoš. Rovnako na jeho adresu umelkyňa nešetrí chválospevmi: "Jeho aranžmány vdychujú mojim piesňam život. Má jedinečný rukopis a moje pesničky vie doladiť do takej podoby, že si ich zamilujú i náročnejší poslucháči r´n´b či funky žánru."

 

Známy športovec i finalistka Miss 

Gitana ostala naďalej verná svojej tradícii a aj do videoklipu ku skladbe Ľúbim ťa pozvala známe tváre. Jej ponuku s nadšením prijali nielen finalistka súťaže krásy Miss Slovensko 2023 Vanessa Gáborová, ale aj jej priateľ, úspešný boxerista Viliam Tankó. "Viliam ma úprimne prekvapil. Okrem toho, že je vytrvalý športovec, je tiež nadaný herec. Všetky svoje etudy, vrátane mileneckej hádky, stvárnil počas natáčania na výbornú, rovnako ako aj jeho krásna partnerka Vanessa, finalistka súťaže krásy Miss Slovensko 2023." Gitana dodáva, že natáčanie prebiehalo na Slovensku a o vizáž sa im počas celého dňa starala hviezda vizážistka Marta Dvorská, dcéra maestra Petra Dvorského.

"Neustále pracujem na novej tvorbe. Veľa skladieb plánujem vydať v rómskom jazyku, keďže práve tie majú v mojom podaní najväčší úspech ako na Slovensku, tak i v zahraničí. Veľmi sa teším, že moje piesne hrávajú i rádiá, ktoré nikdy predtým pop v rómčine nehrali," netají nadšenie Gitana. Na záver však s úsmevom dodáva, že v tomto smere našla silnú oporu v životnom partnerovi a textárovi Eduardovi Čonkovi, keďže ešte stále sa rómčinu iba učí. 

Informácie poskytla Michelle Kristová z umeleckej agentúry Stella Production. Text správy sme upravili.