Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina Break It Down v novinke odkazuje na november 1989. Pozrite si videoklip

Skupina Break It Down v novinke odkazuje na november 1989. Pozrite si videoklip

23.08.2019 - 11:00 | redakcia

Bratislavská alternatívno-metalová skupina sa po troch rokoch vracia s novou skladbou 17.11.19. "Prešlo iba 30 rokov a mnohých to dnes už netrápi," začína sa sloha novej skladby kapely Break It Down s odkazom na výročie Nežnej revolúcie.


"Ľudia zabúdajú na to, že naši rodičia a starí rodičia žili roky v neslobode komunistického režimu," hovorí basgitarista a textár Michal Durdovanský.

"Mnohí opäť vkladajú svoje nádeje do politikov, ktorí by tu najradšej opäť nastolili totalitu. Ďalej tu máme ľudí, čo sú netolerantní voči akejkoľvek deviácii oproti tomu, čo považujú za normálne a pre ktorých je objektívny fakt len ten, s ktorým súhlasia. Toto je cesta späť. Akoby Nežná revolúcia nikdy nebola."

Na hudbe a texte skupina pracovala dlhší čas. "Keď som text začal písať, bol som naozaj znechutený z našej spoločnosti. Potom ale prišli hromadné protesty Za slušné Slovensko a prišlo mi, že je tam nádej na zmenu," vraví Michal.


Kým predtým Break It Down nahrávali v štúdiu Pulp, tentokrát si všetko spravili sami u bubeníka Stana Bednára so všetkými plusmi aj mínusmi.

"Práca v malom domácom štúdiu nebola jednoduchá, snáď jediná výhoda bol dostatok času. Ide o vôbec prvú skladbu, ktorú som produkoval celú - od nahrávania až po mix a master, takže to bola veľká výzva. Myslím, že môžem povedať, že sme spravili naozaj maximum. Tešíme sa na reakcie, najmä na kritiku."

Skupina tiež pracuje na celom EP. Bude to rozlúčka so zakladajúcim gitaristom a spevákom Matejom Šipkovským, ktorý s Break It Down nedávno odohral posledný koncert a z kapely odchádza. "Aktuálne hľadáme náhradu a so Stanom chystáme úplne nové songy," dopĺňa Michal Durdovanský.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Michal Durdovanský.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti