Hlavná stránka

>

Správy

>

New pop mladého muzikanta: Alan Murin predstavuje singel Vypínam

New pop mladého muzikanta: Alan Murin predstavuje singel Vypínam

23.08.2019 - 10:00 | redakcia

Mladý hudobník Alan Murin študuje na hudobnej škole v Londýne. Svoju tvorbu v štýle new pop však ponúka slovenskému publiku. Zaujal už debutovým klipom ku skladbe Sám sebou, teraz zverejnil svoj druhý singel Vypínam. V skladbe sa vyznáva z toho, čo pre neho znamená rodina a domov.


Nový zjavom na našej hudobnej scéne, prináša poslucháčom štýl new pop a okrem textov, ktoré si píše, aj produkuje a postprodukuje hudbu. Jeho aktuálny singel Vypínam je veľmi osobnou výpoveďou. "Keď som sa prvýkrát vracal domov zo zahraničia, kde momentálne študujem, začala mi v hlave hrať melodická linka refrénu. Jednoducho som si od radosti spieval o tom, ako idem domov. Následne sa okolo tejto idei rozvinula celá pesnička," objasňuje proces vzniku novinky Alan Murin.

Alan momentálne študuje hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo na Point Blank Music School v Londýne. "Práve preto, že milujem cestovanie a spoznávanie rôznych krajín a kultúr, sa mi aj pobytom v zahraničí utvrdila láska k tej našej. Samozrejme v tom majú prsty aj moji najbližší, bez ktorých si život neviem predstaviť. Všade dobre, doma najlepšie. Do zahraničia ma dotiahla moja láska k hudbe, verím že sa ňou raz budem môcť živiť," dodáva Alan Murin.


New pop ako výraz slobody

"New pop pre mňa ako umelca predstavuje absolútnu slobodu. Môžem tvoriť a miešať žánre v závislosti od nálady a aktuálnych pocitov. Moje prvé EP, vrátane skladby Vypínam, ktorá je jeho súčasťou, je vo výraznej miere ovplyvnené hip-hopom. Fanúšikovia sa však môžu tešiť aj na ďalšie skladby, kde sa bude prepletať pestrá paleta rôznych žánrov ako napríklad pop, hip-hop, RnB, soul, DnB, dubstep, EDM, či rock," vraví Alan Murin.

Alan je podľa odborníkov naozaj veľký talent a má pred sebou skvelú budúcnosť. "Sme nesmierne šťastní, že sme spolu s Universal Music získali Alana Murina, lebo jeho osobitá interpretácia, jednoduchosť, úprimnosť a priamočiarosť je odzbrojujúca. Pevne veríme že o Alanovi budeme ešte veľa počuť," uzatvára Adnan Hamzič z Oyster Agency.

Alan Murin má 20 rokov a pochádza z Bratislavy. Alan je slovenský spevák, textár a producent. Hudbe sa venuje od 15 rokov, svoje prvé demo skladby vydával už v roku 2017. Najskôr pôsobil pod pseudonymom Sane. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu na vysokej škole v Londýne so zameraním na hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo. V súčasnosti popri štúdiu investuje celú energiu do budovania svojej hudobnej kariéry na Slovensku. V tomto roku zverejnil pod vlastným menom, ako Alan Murin, svoje debutové EP 15 23 s troma skladbami, ktoré len potvrdzujú jeho hudobné ambície.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti