Hlavná stránka

>

Správy

>

AMO & Band ešte ani nedokončili turné a už majú koncertné video

AMO & Band ešte ani nedokončili turné a už majú koncertné video

23.11.2012 - 16:45 | redakcia

Formácia AMO & Band má toľko noviniek, až by človek neveril, že je momentálne uprostred veľkého jesenného turné po Slovensku. Pred dvoma týždňami pri premiére nového singla Opak a Moe tvrdili, že na nakrúcanie klipu nemajú dosť času, no napokon ho stihli vytvoriť expresne rýchlo. Okrem toho popri koncertovaní pripravujú aj novú skladbu.


Turné AMO & Band SPACE Tour 2012 bude už čoskoro v polovici. AMO & Band ho odštartovali 9. novembra na domácej pôde v Bratislave. "Máme ohlasy, podľa ktorých patril koncert v Bratislave k tým najlepším od nás, aj keď posúdiť to asi musia iní. Ale asi na tom niečo bude, lebo aj nám sa hralo veľmi dobre, užili sme si to maximálne, tak ako aj v Nitre," uvádza členovia formácie, ktorej novú šou si dnes večer vychutnajú fanúšikovia v Žiline a v ďalších dňoch aj v Prešove, Poprade, Košiciach, Prievidzi a v Trenčíne. 

"Máme viac nových vecí a prekopali sme šou tak, aby bola po hudobnej aj rapovej stránke ešte masívnejšia ako predtým," vysvetľuje Moe. Jeho i Opaka príjemne prekvapil aj veľký záujem o minuloročný album Positive, ktorého posledné kusy na koncertoch dopredávajú. "Ďalšie lisovať nebudeme, takže je to posledná možnosť kúpiť si tento album predtým, ako budúci rok vydáme ďalší," vysvetľujú.

Zlaté časy tu a teraz

Zimomriavková atmosféra úvodných koncertov inšpirovala band k nakrúteniu videoklipu k aktuálnemu singlu Zlaté časy. Video, režírované a produkované štúdiom hugespot.sk, je zostrihom najkrajších momentov úvodného bratislavského koncertu v Ateliéri Babylon, počas ktorého kapela singel po prvýkrát naživo predstavila fanúšikom.

Pôvodne pritom Opak a Moe plánovali natočenie klipu nechať na neskôr. "Nabrali sme si toho dosť veľa, vyrážame na tour, chystáme album, takže čas tlačí a musíme s tým bojovať, ako asi každý," povedal po premiére skladby o možnosti natočenia klipu Opak. Vtedy ani sám netušil, ako rýchlo ho budú mať hotový.

Myšlienka natočiť videoklip na koncerte napokon vznikla spontánne a veľmi rýchlo. Samotná realizácia v štýle "tu a teraz" napokon najlepšie zodpovedá myšlienke samotnej skladby, ktorej text síce je o spomienkach na minulosť, no aj o súčasnom úspešnom turné, ktoré klip dokumentuje, bude určite raz možné hovoriť ako o "zlatých časoch".

Pri výrobe klipu spojili sily doslova všetci členovia kapely. "Veľmi nám pomohol náš perkusionista Peter Hurinský, pretože nám odporučil tím profesionálov, ktorí náš nápad dokázali okamžite zrealizovať. Ďalší členovia kapely pomohli s inými vecami – dali sme sa všetci dokopy, pozháňali sme šikovných kamošov a vďaka tomu sa to podarilo," dodali AMO.

AMO & Band - Zlaté časy

Skladba s textom od fanúšikov

Zlaté časy
 však nie sú jedinou novinkou, ktorú AMO počas prebiehajúceho turné predstavuje fanúšikom. Spoločne s nimi totiž postupne mesto po meste vzniká hip-hopová skladba, ktorej text píšu pre Opaka a Moeho samotní fanúšikovia. Robia tak na facebookovej stránke Slovenskej sporiteľne, ktorej SPACE účet pre mladých zastrešil šnúru ako generálny partner.

"
Pozerali sme si texty, ktoré fanúšikovia začali písať, a niektoré sú zaujímavé. Len tak ďalej, bude z toho prvý track od fanúšikov AMO," tešia sa z netradičnej spolupráce so svojimi "skalnými" Opak a Moe. Do skladby môže prispieť každý, stačí pridať text na adrese špeciálnej Facebook aplikácie. Každý, kto prispeje jednou vetou do tracku, je automaticky v hre o lístky na koncerty AMO. Finálna podoba skladby fanúšikov zaznie už na posledných koncertoch AMO & Band SPACE Tour 2012

Zostávajúce termíny a miesta AMO & Band SPACE Tour 2012:

23. 11. - Žilina, Smerr pub
24. 11. - Prešov, Pixel
30. 11. - Poprad, Rock Fabric
1. 12. - Košice, Collosseum
7. 12. - Prievidza, Element
8. 12. - Trenčín, Piano Klub

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Adriana Čahojová, PR manažérka turné.

Foto: Zdenko Hanout 


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti