Hlavná stránka

>

Správy

>

Karel Gott v zaplnenej Steel aréne v Košiciach: Som vo výbornej forme

Karel Gott v zaplnenej Steel aréne v Košiciach: Som vo výbornej forme

25.01.2019 - 11:00 | redakcia

Príde, nepríde, vraj nie je zdravotne v poriadku... Také a podobné fámy leteli po Košiciach v uplynulých dňoch. Prišiel. Karel Gott, zlatý hlas z Prahy, sa vo štvrtok večer, 24. januára, predstavil v zaplnenej košickej Steel aréne.


"Dobrý večer, Košice, zdravím šicke vraňare, hneď na začiatku vám musím povedať jednu dôležitú vec, dnes som vo výbornej forme. Som rád, že vám môžem odovzdať pekné pocity, ktoré mám, keď vás znova po dlhej dobe vidím. V tejto hale je to po desiatich rokoch. Som rád, že ste dnes večer prišli, verím, že dnešný večer strávime v príjemnej pohode a dobrej nálade," týmito slovami pozdravil zaplnené hľadisko haly 42-násobný československý a český zlatý slávik.

Do Košíc neprišiel sám. Pozval si aj hostí, nemenej známu speváčku Martu Kubišovú a domácu vokálnu á capella formáciu Fragile na čele s Braňom Kostkom. Oboch zlatých slávikov sprevádzal Pavel Větrovec Band.

Potlesk po každej piesni a standing ovation

Karel Gott začal svoje vystúpenie skladbou Noční král, ďalšími boli známe songy Jdi za štěstím, Má první láska se dnes vdává, Stoktát chválim čas, Žalu dřív jsem se smál, Když jsem já byl tenkrát kluk, Být stále mlád, Bum Bum Bum, Kam se schoulíš, Zůstanu svůj, C'est la vie a Trezor. Odmenou za nadšené reakcie a energiu z publika boli dva prídavky v podobe hitu Mám rozprávkový dom zo súťaže Bratislavská lýra a záverečného songu Ráno jedu dál.

V priebehu vystúpenia Gotta viaceré dámy z hľadiska obdarovali kvetmi, na záver koncertu už priestor pred pódiom zaplnili diváci, ktorí chceli maestra vidieť na chvíľu aj zblízka. Ani netreba dodávať, že mobily išli na plné obrátky počas celého vystúpenia.
 Podobný úspech mala aj Marta Kubišová. Svoje vystúpenie začala skladbou Loudá se půlměsíc, čo bol jej úplne prvý hit z januára 1965, keď už bola členkou hudobného divadla Rokoko. Ďalšími skladbami boli Ring-o-ding, Nepiš dál, Magdaléna, slávna beatlesovka Hey JudeDepeše. Záver taký, ako mnohí v aréne čakali - zaznela hymna augusta 1968 aj novembra 1989 Modlitba pro Martu.

Speváčka pritom predvlani oficiálne ukončila koncertnú činnosť. V deň svojich 75. narodenín, 1. novembra 2017, odspievala v rodných Českých Budějoviciach posledný koncert svojho rozlúčkového turné s názvom Marta Naposledy. Ako však povedala v úvode košického vystúpenia, ponuku Karla Gotta prijala, aby mu splatila dlh, keď bol on jej hosťom v Divadle Ungelt.


Koncertný večer rozbiehala domáca vokálna á capella formácia Fragile na čele s Braňom Kostkom. Úlohu strojcu dobrej nálady ako úvodný interpret hravo zvládli, prispeli k tomu aj piesne Bohemian Rhapsody, Po schodoch, Stand By Me, Be-Bop-a-Lula či The Lion Sleeps Tonight

      
Karel Gott sa cíti v dobrej forme, košický koncert bol už jeho štvrtým vystúpením od začiatku roka. Najbližšie ho diváci budú počúvať 23. februára v Příbrame v rámci Galavečera populárnej 
hudby a 9. marca v Brne na koncerte Karel Gott a hosté.

Zdroj: TASR (Hudba.sk edit)
Ilustračné foto: Facebook.com/gottkarel


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti