Spevák a skladateľ Bystrík vydáva nový singel Hej, dievča. V čiernobielom klipe k novinke sa po prvýkrát predstavil v úlohe tanečníka. Choreografiu nacvičoval spolu s Adrianou Liptákovou, Romanom Majerom a Simonou Ivanovičovou celý mesiac. Do videa k romantickej piesni si Bystrík pozval svoju manželku Mišku.

Bystrík dozrel. Dokazuje to v novej skladbe Hej dievča, ku ktorej napísal hudbu aj text. Vokály do piesne naspieval Robo Papp a Barbora Hazuchová. "Pesničku som zložil pre nášho gitaristu a jeho manželku ako svadobný tanec. Potom sme nahrali u mňa v štúdiu demo verziu, ktorú sme dokončili do finálnej podoby s našim producentom Vladimírom "Randy" Gnepom v jeho prešovskom štúdiu basem3nt," vysvetľuje Bystrík.

Výrobu nového klipu si zobralo na starosť R2 studio. Za kamerou stáli Róbert Chovanec a Martin Čech a svetelný design urobil Peter Blanář. O réžiu sa postaral Roman Maturkanič. "Chcel som jednoduchý klip. Takže sme hľadali priestor, kde bude čierne pozadie. Nakoniec sme vybrali kultúrny dom v Špačinciach. Scenár sme dali dokopy spoločne, keďže ja som už mal nejakú predstavu. Vždy som túžil mať aspoň jeden videoklip čiernobiely. Veľmi sa mi to páči, čiernobiele klipy majú svoju atmosféru," tvrdí sympatický Trnavčan. Do klipu si pozval dokonca svoju manželku. "Manželka Miška bola po prvýkrát na nakrúcaní môjho videoklipu a po prvýkrát bola aj jeho aktérkou. Vlastne teda iba jej ruky. Bolo veľmi príjemné mať ju pri sebe. A teším sa z toho, že ju mám v klipe," vyznal sa spevák.


Choreografiu nacvičoval mesiac

Nakrúcanie trvalo celý deň a pre Bystríka bolo náročné. Po prvýkrát sa totiž predstavil v úlohe tanečníka. "Keď sme sa s režisérom bavili, že by bolo fajn možno ukázať aj inú polohu v klipe, tak nás napadlo, že by tam mohla byť tanečná vsuvka. Zobral som to ako výzvu a začal na tom pracovať. Vedel som, že to v rámci tanca nedám sám, tak som oslovil kamarátov, tanečníkov, aby mi s tým pomohli. Adriana Liptáková z tanečného štúdia Alegria v Trnave prizvala na choreografiu Romana Majera a Simonu Ivanovičovú. Úžasných tanečníkov a ľudí. Mesiac sme pilovali choreografiu a musím povedať, že to bola super skúsenosť a veľmi ma to bavilo. Tie hodiny tanca mi aj chýbajú," smeje sa spevák a teraz už aj tanečník Bystrík.

Novinku Hej dievča nájdu fanúšikovia na albume s rovnakým názvom, ktorý Bystrík vydal na jeseň minulého roka. Rôznorodý album obsahuje nové skladby, ale aj staršie pesničky a single ako Prajem si, Nech to trvá alebo duet s Robom Pappom. Spevák a skladateľ teraz pripravuje ďalší singel s názvom Nad horou. Okrem toho spolu s kapelou Bystrík banda chystá druhý album s ľudovými piesňami. A už sa nevie dočkať, keď sa situácia stabilizuje a bude môcť koncertovať.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry NK Factory. Text správy sme upravili.

Foto: Andrej Šiška

Súvisiaci interpreti: Bystrík