Hlavná stránka

>

Správy

>

Roman "Hary" Harvan prichádza s videoklipom k singlu To The Station

Roman "Hary" Harvan prichádza s videoklipom k singlu To The Station

25.06.2019 - 10:00 | redakcia

Hudobník, skladateľ, výtvarník Roman "Hary" Harvan je na slovenskej hudobnej scéne rešpektovanou osobnosťou. Jeho profilový pesničkový album What Is What vyšiel minulý rok vo vydavateľstve Real Music House. Teraz Harvan zverejňuje videoklip k singlu To The Station, ktorý nakrútil filmár Peter Javor.


"Kombináciou čiernej a bielej chudoby je rockenroll. V stretnutí bielej a čiernej ľudskej biedy vyrašil pestrofarebný svet ako za ranného rozbresku - záZrak Syda Barretta. Ako zrod a zánik v jednej note v hlase Johna Lennona. A bolo ich mnoho, ako poľných kvetov na jarnej lúke - pesničkárov, ktorí nás obdarovali krásou a chuťou žiť. Chcel som prejaviť hlbokú vďaku pesničkárom chudoby týmto albumom. Šedý je kameň náš a šedý je sad pokory, aby pieseň mohla fajne hrať farbami aj tými smutnými," opisuje atmosféru svojej nahrávky samotný Roman "Hary" Harvan.

Vnímaví poslucháči to všetko nájdu aj vo videoklipe Petra Javora. "Chcel som ukázať Haryho takého, akého ho poznám. Jeho príbeh nie je jednoduché zachytiť. Ale kto Haryho pozná, ten ho v tom nájde," dodáva k spolupráci s uznávaným hudobníkom kameraman, režisér a scenárista v jednej osobe.   

"Túžil som a stále túžim vypovedať o kráse a tajomstve života. Zdá sa mi, že najviac sa k tomu priblížim v bolesti. Tri minúty piesne vystihujú krásu okamihu. Môže to byť aj kresba, alebo báseň. A keď prichádza nová skutočnosť tvojho bytia, je to zviera, či anjel? Čo?," vyjadruje sa k poetike albumu What Is What Roman Harvan. Nahrávku poslucháči nájdu aj v ponuke všetkých dostupných streamingových služieb.


Redakciu Hudba.sk informoval Robert Pospiš z vydavateľstva Real Music House. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Boris Németh


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti