Hlavná stránka

>

Správy

>

Disco ako z minulých dekád: Pozrite si tanečný retro klip formácie Kiss My Ex!

Disco ako z minulých dekád: Pozrite si tanečný retro klip formácie Kiss My Ex!

Kiss My Ex!, videoklip Dance with Me, 2022
Zdroj: archív Kiss My Ex!
25.06.2022 - 15:00 | redakcia

Slovenská skupina Kiss My Ex! prichádza s novou letnou tanečnou skladbou Dance With Me. Je inšpirovaná aktuálne moderným retro štýlom a využíva samplovanie hitov zo 70. a 80. rokov. Napísali a nahrali ju členovia Kiss My Ex! Lezlee a Peter Klema. Finálny master spracoval dvojnásobný držiteľ Grammy Andrés May."Inšpirovali sme sa v štýle French House, ktorý najviac prekvital na prelome tisícročí. Najprv sme chceli spraviť niečo oveľa originálnejšie a vytvorili sme našu prvú verziu skladby Dance With Me, ktorú sme postupne pomocou samplovania preskladali do úplne inej podoby," povedal o novej skladbe Ladislav "Lezlee" Znám. "Disko minulých dekád má obrovskú energiu. Chceli sme urobiť pesničku, ktorá ľudí počas letných večerov naladí na to, aby nič neriešili, zabávali sa a boli šťastní, hoci aj sami so sebou. Skladbu, ktorá by ľuďom niečo pripomínala, ako keby ju už poznali zo starých dobrých čias, ale zároveň by vytvárala emócie, ktoré budú neskôr príjemnou nostalgickou spomienkou na toto horúce leto," doplnil Peter Klema.

S nápadom na text prišla speváčka Iveta "Popa" Karičková. Navrhla spoluhráčom, aby ju opísali, a tak spoločnými silami vznikala výsledná podoba textu skladby Dance With Me. "Myslím, že sa v texte nájde aj veľa mladých žien. Ak sa chceme uvoľniť a zabaviť, potrebujeme sa cítiť pohodlne a vyzerať samy pred sebou dobre. Potom zabudneme na každodenné stresy a zhon. Ja nemám rada prílišnú pozornosť, obzeranie, povrchné pózerstvo a zle pochopené signály. Ak sa chceme naozaj dobre zabávať, netreba tlačiť na pílu, stačí len nechať to prirodzene plynúť a užívať si. A vtedy si môžeme dokonale užiť každý moment ako 'Kings and Queens' presne tak, ako o tom spievame v refréne," povedala o novinke speváčka.


Videoklip Dance With Me si kapela produkovala sama. Hlavnú kameru a dronové zábery hudobníci zverili Petrovi "Bertymu" Fottovi a ďalšie akčné zábery kamerou zachytil Adam Znám. Klubovú atmosféru klipu vytvorili herci a tanečníci zo SKKE v Košiciach. "Vizuálnu podobu pesničky sme sa snažili urobiť čo najviac autenticky a zachytiť prvé emócie pri počúvaní skladby. Aby to bolo naozajstné a úprimné, tak sme našim hercom a tanečníkom pustili Dance With Me v premiére priamo až pri prvej ostrej. Výsledok je v klipe dobre viditeľný," povedal o nakrúcaní nového klipu Peter.

Kiss My Ex! postupne nahrávajú a dokončujú produkciu skladieb na ich debutový album, ktorý tak dostáva čoraz konkrétnejšie kontúry. Pred jeho vydaním sa určte ešte objaví niekoľko singlov. Pre fanúšikov chystá kapela aj jedno príjemné prekvapenie. Na živých vystúpeniach im predstaví rozšírené a špeciálne upravené klubové verzie svojich už známych, ale aj nových skladieb, pri ktorých sa dá výborne tancovať.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Rado Mešša z agentúry Pro:messa.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti