Hlavná stránka

>

Správy

>

Mig 21 vydáva po siedmich rokoch nový štúdiový album Džus noci

Mig 21 vydáva po siedmich rokoch nový štúdiový album Džus noci

25.09.2021 - 17:00 | redakcia

Skupina Mig 21, ktorá samu seba označuje za "chlapčenskú, tanečnú, spevácku a striptérsku skupinu z Prahy 5 – Smíchova", chystá po siedmich rokoch nový štúdiový album Džus noci. Je to v poradí už piaty album s 12 skladbami, pričom všetky predošlé albumy dosiahli minimálne platinové ocenenie.


Objavia sa na ňom aj nové skladby a single, ktoré vznikali v priebehu posledných rokov a kapela ich už hráva na svojich koncertoch, presne ako piesne Svoboda není levná věc, Hurá, Hyjé!, Hej kámo alebo TěsněVedleSebe, ktoré fanúšikovia poznajú z klipovej alebo streamingovej podoby. Albumovú novinku Džus noci uvedie na trh singel Hádej, co žena žádá, ku ktorému vzniká animované lyric video pod taktovkou popredného stage/graphic/video dizajnéra Matyáša Vordy, ktorého hudobní fanúšikovia poznajú predovšetkým z kapely Mandrage.

"Štyri piesne sme mali hotové ešte pred pandémiou, ale tých ostatných osem vznikalo v atmosfére, kedy sa nedalo koncertovať a neboli sme si istí, či sa nám tím okolo kapely nerozuteká za istejším zárobkom. V čase, kedy sa človek prebudil a vedel, že jediné, čo ho drží nad vodou je to, že má rozrobenú pesničku, lebo keby nemal, tak sa asi uchľastá k smrti," popisuje vznik albumu Jiří Macháček.


To, že Džus noci je pestrofarebný album, potvrdzuje aj viacero hostí, na čele s Erikou Stárkovou, Marthou Issovou, Matějom Ruppertom a Radkom Škarohlídom. Na nahrávkach sa podieľali aj rôzni hudobní producenti, akými sú Tomáš Konůpka, Lukáš Chromek či Roman Holý.

Autorom textov je herec, spevák a frontman skupiny Jiří Macháček a hudbu zložil Tomáš Polák, ktorý k pripravovanej novinke dodáva: "Chcelo to preniknúť do hĺbky a pritom zostať na povrchu, a potom potvrdiť a pretvoriť plytkosť hudobného diela v pôsobivý diadém kaskády nôt. Také to tušenie opravdivosti, ktoré v skutočnosti malo jediný cieľ – nezblázniť sa z toľkého voľného času, ktorý sa nám v januári 2020 naskytol."

Album Džus noci vyjde 24. septembra a predznamenáva turné, ktoré odštartuje koncertom 8. októbra vo Svitavách a skončí tradičným pražským trojkoncertom v Lucerna music Bare 25. novembra.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music a Zdena Sellingerová.

Foto: Standa Merhout


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti