Skupiny O.B.D. a Karpina sa po prvý raz vo svojej histórii stretnú na jednom pódiu. Dve kultové kapely pripravujú spoločné turné a sľubujú fantastickú šou. Zahrajú pár noviniek, no predovšetkým najväčšie hity svojej kariéry. Od O.B.D. nebudú chýbať legendárne Komáre a od Karpiny skladba Prievidza. Turné štartuje už 15. marca.

O.B.D. a Karpina hrajú príbuzné hudobné žánre, no každá ich poňala celkom inak. Obe si však za dlhé roky na scéne si vybudovali vernú fanúšikovskú základňu. Napriek tomu, že sa chalani poznajú už poriadne dlho, na jednom pódiu budú spolu stáť po prvý raz.  

"My sa poznáme asi 25 rokov, dlho sme mali dokonca vedľa seba skúšobňu v bratislavskom Ružinove. Na spoločné turné sme sa však odhodlali až teraz. Nápad vznikol asi pred dvoma rokmi, keď sme spolu išli na koncert kapely Halloween. Ja som zohnal lístky, pozval som Petra a on zaplatil benzín. Myslím, že naše dve kapely sú si mentálne veľmi blízke, iba forma nášho prejavu je iná. Osobne mám hudbu Karpiny rád, najmä ich recesistické texty," vraví líder kapely O.B.D. Roman "Galo" Galvánek.


Kostýmy a pyrotechnicka

Karpina sú rockeri so svojským zmyslom pre humor a v tomto duchu bude vyzerať ich koncert aj tentokrát, pričom nebude núdza ani o rôzne kostýmy a pyrotechnickú šou. "S chalanmi z O.B.D. sa vnímame už riadne dlhý čas. Sú to rockeri rovnako ako my. Mňa na nich baví to, že majú pestrú tvorbu a že majú aj dychovú sekciu, nie sú len taká obyčajná klasická skupina. Podarilo sa im urobiť niekoľko zaujímavých hitov s hosťami, ktorí oživili ich tvorbu a spestrili prejav kapely. Na spoločný koncert sa naozaj teším," vyznal sa spevák skupiny Karpina Peter Deák.

Prvý koncert jedinečného turné je v pláne už o dva týždne, 15. marca v Košiciach. Šnúra bude po jarných termínoch pokračovať aj na jeseň. Lístky na jarné koncerty sa dajú zakúpiť v sieti Predpredaj.sk. 

O.B.D. Karpina 4 You Tour:

15. 3. - Košice, Colloseum Klub
16. 3. - Žilina, Smer Klub 77
22. 3. - Svidník, Holičstvo Klub
23. 3. - Banská Bystrica, Rock Tartaros
26. 4. - Prešov, Stromoradie Pub
27. 4. - Považská Bystrica, Klub B2

Vstupenky:  


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Eva Sládková z Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR

Súvisiaci interpreti: Karpina, Obd