Speváčka Lara Morr upozornila na vydanie debutového albumu Múza svojím posledným singlom a romanticky ladeným videoklipom Letíme preč. Album vyšiel 17. septembra a jeho krst sa uskutoční 5. októbra v klube JazzDock v Prahe. Celý album vznikol v spolupráci s basgitaristom Markom Leždíkom zo skupiny Support Lesbiens, hudobnej produkcie sa ujal David Vostrý.

Debut obsahuje celkom 10 skladieb spolu už s vydanými singlami Múza, Letíme preč a Poď so mnou tam, ktoré na seba plynulo nadväzujú ako príbehy. Prinášajú nový alternatívny prúd hudby v rytme R´n´B, soulu, jazzu, popu, ale aj hip hopu, ktoré speváčkou rezonujú. Ku skladbám Dotyk a V rytme hudby si speváčka zložila hudbu sama. V prípade ostatných skladieb sa o hudobnú zložku postaral basgitarista Marek Leždík.

V textoch speváčka čerpá najmä z vlastných skúseností a prežitkov, sú v nich ukryté príbehy, skúsenosti a jej momentálny pohľad na svet, ako ho vidí a vníma ona sama. "Hudba ma fascinovala už od malička. Vždy som túžila tvoriť vlastné piesne a písať svoje texty, ktoré by boli výpoveďou mňa samej. Ale až teraz cítim, že prišiel čas sa s mojími pocitmi s ostanými podeliť. Album Múza je momentálne to najúprimnejšie, čo som zo seba mohla dať. Názov Múza som zvolila preto, lebo bez svojej Múzy, ktorá ma pobozkala, by som nenapísala ani riadok a nebola by som schopná tvoriť, skladať a písať," popisuje svoj debut Lara Morr.Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Šárka Chomoutová z agentúry Wise Music. Text správy sme upravili.

Foto: Mocup.Space