Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Tereza Mašková je Nahá, v novom klipe srší energiou a ženskosťou

VIDEO: Tereza Mašková je Nahá, v novom klipe srší energiou a ženskosťou

26.10.2020 - 11:00 | redakcia

Česká speváčka a nositeľka titulu SuperStar Tereza Mašková ani počas pandémie nezaháľa a svoj album debutový Zmatená, vydaný na začiatku leta, propaguje ďalším videoklipom. Tentokrát si vybrala skladbu Nahá s textom o kontrastoch a pochybnostiach v ženskej duši, no najmä o tom, ako ich prekonať a byť nezávislou.


Tereza Mašková naposledy potešila svojich fanúšikov v septembri, keď naspievala pieseň Tam za řekou k českej fantasy rozprávke Princezna zakletá v čase. Teraz sa vracia k propagácii svojho albumového debutu, z ktorého predstavuje už šiesty a zároveň posledný videosingel Nahá. A treba povedať, že lepšiu skladbu na ukončenie tejto "albumovej éry" si ani vybrať nemohla. Ako sama prezrádza, voľba záverečného singla z albumu bola jednoduchá a videoklip mal vyjsť už skôr, keďže pesnička mala hneď po zverejnení albumu Zmatená mimo dovtedy zverejnených singlov najväčší úspech.

"Po vydaní albumu som si všimla, že pieseň Nahá si moji fanúšikovia veľmi radi streamovali na digitálnych hudobných službách, najmä na Spotify. Okrem toho som po jarnom lockdowne počas leta stihla odohrať pár koncertov, na ktorých mala práve Nahá obrovský úspech. Tak som sa rozhodla, že k tejto pesničke urobím klip a vydám ju ako singel. Verím, že tým urobím radosť všetkým, ktorí si ju tak veľmi obľúbili," prezrádza Tereza. Dynamická pesnička plná energie tak dostala pôsobivý vizuál, ktorý je výbuchom farieb a dobrej nálady. 


Skladbu Nahá nahrala Tereza Mašková počas jarného lockdownu v slovenskom štúdiu LittleBeat. Produkcie sa ujal Matej Mikloš, pod textom a hudbou je podpísaný český skladateľ Tomáš Snášel, o gitarový sprievod pri nahrávaní sa postaral hudobník, spevák a producent Matěj Vávra a v skladbe počuť i vokály producenta Martina Šrámeka, ktorý je zároveň spolu s Matejom Miklošom spoluautorom piesne.

"Nahá mala pôvodne vyjsť ako letný singel, ale napokon sme sa vtedy rozhodli vydať pieseň Tažní ptáci. Keď som sa neskôr rozhodovala, či Nahú v tejto aktuálnej zvláštnej atmosfére, v ktorej už niekoľko mesiacov žijeme, vydať alebo nie, nachvíľu som zaváhala, nebola som si istá, či je to dobré načasovanie. Napokon som sa ale predsa len rozhodla ju so svojimi fanúšikmi zdieľať, pretože tá nezastaviteľná emócia v tejto skladbe si jednoducho zaslúžila vlastný videoklip. Nie je mi ľahostajné, čo sa deje naokolo, ale ani nechcem kvôli tomu zaspať na vavrínoch, a tak pracujem ďalej, korona-nekorona," hovorí Tereza, narážajúc na fakt, že mnohí jej kolegovia svoje pozitívnejšie ladené novinky kvôli zlej pandemickej situácii odložili na neskôr. 

Tereza Mašková, videoklip Nahá, 2020

Vizuál videoklipu do tretice zverila do rúk českého filmára Jakuba Mahdala, s ktorým spolupracovala už v minulosti na videoklipoch k singlom ŽárNew Me. Námet ešte predtým vypracovala spoločne so svojím manažérom a producentom Oliverom Žilákom. "Keď sme Jakuba oslovili, či by sa ujal videoklipu Nahá, mali sme presnú predstavu, ako by mal výsledok vyzerať. Chceli sme klip plný farieb, tanca, pohybu, radosti zo života - úplnú explóziu energie. Práve preto sme si vybrali ako režiséra Jakuba. Presne sme vedeli, že on bude vedieť dať tomuto nášmu námetu tú najlepšiu formu. A môžem povedať, že s výsledkom sme takí spokojní, že Jakub naše očakávania nielen naplnil, ale ešte ich aj prekonal," hodnotí výsledok nakrúcania Oliver Žilák.   

"Myslím si, že sa nám spoločne s Jakubom Mahdalom podarilo urobiť kompaktné dielo. Jeho videoklip s pesničkou Nahá doslova splynul a vytvoril krásny jednotný celok a spoločne prinášajú jednu veľkú vlnu pozitívnej energie, ktorá vás strhne, roztancuje a rozospieva. V pesničke aj vo videoklipe mi išlo o to ukázať seba ako sebavedomejšiu ženu - dospelejšiu a vyzretejšiu, ktorá postupom času vďaka tomu, čo deň čo deň prežíva, už nie je žiadne 'krehké kura', ktoré sa bojí urobiť krok, zo strachu, či bude dobrý alebo zlý. Som naozaj veľmi rada, že práve takáto pozitívna pesnička symbolicky uzatvára obdobie albumu Zmatená," teší sa Tereza.

Čoskoro predstaví aj prvú vlastnú módnu kolekciu

Ako prezrádza na záver, v posledných mesiacoch jej veľa radosti do života prinieslo najmä množstvo pozitívnych reakcií, s akými jej priaznivci album prijali. "Dodnes dostávam veľmi pekné reakcie na album, fanúšikovia mi posielajú videá ako si pesničky spievajú v aute či doma. Mám z toho veľkú radosť a teší ma tiež, že som mohla vidieť aj na koncertoch, že sa im pesničky z albumu páčia aj naživo," teší sa Tereza, ktorá už pracuje na demách nových skladieb a nevie sa dočkať, kedy ich svojim fanúšikom predstaví.

Okrem toho však pripravuje ešte jednu veľkú novinku - už 6. novembra exkluzívne zverejní a predstaví svoju prvú vlastnú módnu kolekciu. "Pracovala som na nej spoločne s návrhárom Dominikom Navrátilom, s ktorým spolupracujem už dva roky," odkrýva prvé detaily veľkého prekvapenia. "Obaja sa na to už veľmi tešíme a sme zvedaví, ako sa bude páčiť. Nám sa páči veľmi," dodáva speváčka.

Redakciu Hudba.sk informovala Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Youtube / Jakub Mahdal


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti