Hlavná stránka

>

Správy

>

Lina Mayer v debutovom singli ukazuje svoju pozitívnu stránku

Lina Mayer v debutovom singli ukazuje svoju pozitívnu stránku

27.10.2012 - 09:30 | redakcia

Hoci sa meno Lina Mayer na slovenskej hudobnej scéne objavilo len nedávno, mladá speváčka z Košíc nie je v tejto brandži žiadnym nováčikom. Za sebou má totiž účinkovanie v superstar, hranie v muzikáloch na Novej scéne, spievanie s big bandom počas Let's Dance i účasť v českej verzii tanečnej súťaže.


Karolína Majerníková sa po nadobudnutých skúsenostiach rozhodla začať s čistým štítom a novým umeleckým menom. "Moje vlastné meno sa mi páči, som s ním spokojná, len je trošku dlhé. Hľadala som teda alternatívu, ako to zjednodušiť. Preto som 'odstrihla' začiatok a koniec, z čoho vznikla Lina Mayer a umelecké meno bolo na svete," vysvetlila Lina Mayer.

Vo svojom debutovom singli Dream nechala explodovať pozitívnu energiu, čím pre fanúšikov poodkryla časť svojej osobnosti. Ako ďalej dodáva, hudba je pre ňu neoddeliteľnou súčasťou života, preto sa v tejto skladbe sústredila na emócie s kladným nábojom. "Nemyslím, že by sa ľudia dali zaradiť podľa jedného povahového odtieňa. Každý v sebe skrýva širokú škálu pocitov. Aj keď patrím k ľuďom, ktorí sa snažia vnímať svet z tej pozitívnejšej strany, čoho dôkazom je aj skladba Dream, zároveň sa vo mne skrýva niekoľko ďalších 'ja', ktoré možno odhalím v ďalších piesňach. Nemôžem o sebe hneď všetko prezradiť," uviedla mladá speváčka. 

Ovplyvnená tancom

Lina Mayer tiež priznala, že popri emóciách v hudbe víta aj pestrosť pri hľadaní hudobnej inšpirácie. V tejto súvislosti sa vyjadrila, že hudobne ju ovplyvnil najmä tanec, ktorému sa venovala od detstva. Práve vďaka tancu sa mohla konfrontovať s rôznymi hudobnými žánrami.

"Vďaka spoločenským a latinsko-americkým tancom som vyrastala na hudbe rôznych žánrov, či už to bol swing, jazz alebo latino. Vďaka tancu som sa zoznámila s takými osobnosťami ako Frank Sinatra, Stevie Wonder, Shirley Bassey, Ella Fitzerald a mnohými ďalšími. Určite to vo mne zanechalo nezmazateľnú stopu. Priznám sa, sama som zvedavá, kde ma môj vnútorný pocit zavedie pri tvorbe ďalších skladieb," dodala. 

Lina Mayer - Dream (audio)

Informácie pre Hudba.sk poskytol Imrich Makó, PR manažér speváčky

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti