Najväčší česko – slovenský multižánrový open air festival Cibula Fest o dva mesiace odštartuje už svoju deviatu edíciu. Organizátori neustále posilňujú hudobný program a najnovšie k už aj tak silnému line upu pribudli ďalšie silné mená. Špičku českej a slovenskej hudobnej scény doplní aj Tomáš Klus a nemecká melodic metalová kapela Freedom Call.

K už dávnejšie ohláseným hviezdam z Česka a Slovenska a zahraničnej hviezde, ktorou je nemecká hudobná legenda Captain Jack s nestarnúcimi hitmi všetkých oldies diskoték tak pribudli dve silné mená, ktoré sú veľkým lákadlom pre návštevníkov jedného z najväčších festivalov na Slovensku v pohraničnom pásme na letisku v Holíči. Kým Klus už na Cibula Feste, ktorý každoročne privíta viac ako 10-tisíc návštevníkov, už v minulosti vystupoval, pre nemeckú metalovú legendu to bude premiéra. V rámci svojho Tour 2017 predstavujú svoj aktuálny album Master of Light s najnovším singlom Hammer of the Gods. Album bol vydaný koncom minulého roka a kapela sa hneď vybrala na turné. To začalo na opačnej pologuli, v tomto roku sa presunuli na starý kontinent a ich zastávkou bude aj Cibula Fest.

"Niekoľko rokov sme pracovali na tom, aby sa Tomáš Klus opäť objavil na Cibula Feste. Tento rok to konečne vyšlo a tešíme sa, že fanúšikov, ktorí si ho už dlho žiadali, môžeme uspokojiť. Počúvame totiž aj ich názory a snažíme sa im vychádzať v ústrety. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dotiahnuť aj kvalitnú kapelu pre milovníkov melodic metalu, a tak môžeme tento rok ponúknuť až dvoch zahraničných headlinerov," prezradil organizátor festivalu Vladimír Chrenka.

Okrem Captaina Jacka, Tomáša Klusa a Freedom Call sa v termíne 20. – 22. júla na holíčskom letisku predstavia aj čerství držitelia hudobných cien Anděl. Až štyri nominácie premenila na triumf mladá speváčka Lenny, ktorá je dcérou populárnej Lenky Filipovej a dominovala v kategóriách Speváčka roka, Album roka, Skladba roka a Videoklip roka. Cibula Fest bude tiež hostiť aj víťaz kategórie Skupina roku, ktorou je akustická kapela Jelen.

Ďalšími, už skôr ohlásenými interpretmi sú Xindl X, Horkýže Slíže, InéKafe, Walda Gang, Chiki Liki Tu A, Dymytry, Fuera Fondo, Medial Banana a desiatky ďalších. Zastúpenie budú mať žánre rock, pop, metal, hip-hop, raggae, dance music, ale aj revival kapely svetoznámych interpretov v rámci oficiálneho motozrazu pod značkou Moto Zóna, ktorá sa vracia na festival pre všetkých milovníkov motoriek v tej správnej atmosfére.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Danka Šoporová.

Súvisiaci interpreti: Freedom Call, Tomáš Klus