Hlavná stránka

>

Správy

>

Miro Žbirka pokrstí nový dvojalbum na špeciálnych koncertoch

Miro Žbirka pokrstí nový dvojalbum na špeciálnych koncertoch

28.05.2018 - 13:00 | redakcia

Nový Double Album, ktorý Miro Žbirka práve dokončuje v legendárnom londýnskom štúdiu č.3 na Abbey Road, vyjde na jeseň. Hudobník ho plánuje uviesť do života špeciálnymi koncertami v Bratislave, 22. októbra, a v troch českých mestách.


Nahrávka Double Album vzniká v spolupráci s britským producentom Robom Cassom, s ktorým pracoval aj na štúdiovke Miro, a zostavou hviezdnych muzikantov ako Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy), Pears McIntyre (gitary). Album vyjde na jeseň. Do života ho spevák spolu so špeciálnymi zahraničnými hosťami uvedie na exkluzívnych koncertoch spojených s krstom albumu 22. októbra v Bratislave a potom 25. októbra v Prahe, 27. októbra v Hradci Králové a o dva dni neskôr aj v Brne.


V klubových priestoroch budú mať fanušikovia oproti koncertom v halách a na festivaloch možnosť vypočuť si nové skladby v intímnej atmosfére a získať ako prví podpísaný nový slovensko-anglický dvojalbum. "Po práci v štúdiu so skvelými hudobníkmi sa už teraz teším na živé hranie nových skladieb. Bude to špeciálna príležitosť," povedal Miro Žbirka, ktorý nedávno zverejnil prvý singel z pripravovaného albumu s názvom Dievča (Na lásku je čas) a prekvapil rockovejším zvukom. 

Miro Žbirka absolvuje v decembri koncerty so symfonickým orchestrom v Košiciach a v Žiline. Jeho najznámejšie skladby ako Atlantída či Balada o poľných vtákoch tak zaznejú v orchestrálnych úpravách. Vstupenky sú dostupné prostredníctvom siete Predpredaj.sk.


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Rado Mešša. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Nogup Agency


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti